سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

شمشک


پيست اسكی شمشک در 57 كيلومتری شمال شرقی تهران در منطقه شمشک واقع شده است.

اين پيست به عنوان یکی از مهم ترین مناطق قهرمان پرور اسکی کشور برای اولين بار در سال 1337 مورد بهره‌برداری قرار گرفت و شامل 2 تله سيژ، 3 تله اسكی بشقابی و 2 تله اسكی چكشی است .

پيست اسكی شمشک پس از پيست اسكی ديزين در شهريور 1375 با تغييرات در شيب، مسير پيست و تايید آن از طرف فدارسيون ‌بین‌المللی اسکی عنوان ‌بین‌المللی به خود گرفت. یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری و رفاهی پیست اسکی شمشک، هتل زیبایی است که در کنار پیست واقع شده و دارای چشم‌اندازی زیبا از منطقه شمشک و پیست زیبای این منطقه است.

ارتفاع بالاترين نقطه اين پيست از سطح دريا 3050 متر و پايين ترين نقطه اين پيست از سطح دريا 2550 است.
طول فصل اسكی در شمشک از اوايل آذر تا اواسط فروردين ماه متغير بوده و در فصل تابستان نیز محل بسيار جذابی برای تفريح و ورزش است.

هوای مطلوب اين منطقه و نیز نزديكی آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسياری از توريست‌های داخلی و خارجی شده است.

امکان اسکی زیر نور مصنوعی و پیست اسکی شب شمشک یکی دیگر از جذابیت‌های این پیست است که سبب شده تا اسکی بازان بتوانند تا پاسی از شب به ورزش مفرح اسکی بپردازند.

در این پیست علاقه‌مندان برای آموزش اسکی می‌توانند به مدرسه‌های اسکی و نیز مغازه‌های اجازه لوازم اسکی مراجعه کنند و از امکانات رفاهی و تفریحی نظیر رستوران‌ها و کافه‌ها بهره ببرند.
 

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید