سایت رسمی فدراسیون اسکی ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: تهران - تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۵۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۴۰
  تلفن : ۲۶۲۰۶۲۳۰
  فکس : ۲۶۲۰۱۰۹۴

توچال


اسكی‌بازان و كوهنوردان تهران كه در فصل زمستان از ديدن قله پر برف توچال لذت می‌بردند هميشه اين آرزو را داشتند كه بتوانند در نزديكترين محل به تهران اسکی كنند و در نهایت اين آرزو توسط چندين كوهنورد و اسكی‌‌باز علاقه‌مند در سال 1355 به حقيقت پيوست.

تصور اینکه در پایتخت پر جمعیت و شلوغ ایران به فاصله کم‌تر از یک ساعت و با تله‌کابین بتوان به پیست اسکی رسید یه اتفاق کم‌نظر به شمار می‌آید.

در سال 1355 با تاسيس تله‌كابين توچال و راه ‌اندازی آن تا قله 3944 متری توچال اين امكان فراهم شد تا در هر زمان به فاصله تنها 5 كيلومتر از ميدان تجريش در كوه‌های شمال تهران به اسكی كردن پرداخت.

پيست اسكی توچال كه قرار بود يكی از بزرگترين پيست‌های اسكی جهان شود به دليل مشكلات و متوقف شدن پروژه‌ها در زمان جنگ تحميلی تنها 2 پيست آن كه يكی در ارتفاع 2935 متری و ديگری در قله توچال قرار دارد به بهره برداری رسيد ، كه در حال حاضر تنها پيست اسكی قله قابل استفاده است.

در حال حاضر ايستگاه 7 تله‌كابين توچال با وجود دو تله سيژ و يک تله اسكی در فصل زمستان از آبان‌ماه تا خرداد پذيرای ورزشكاران است.
امكانات رفاهی اين پيست شامل یک هتل و دو رستوران است و برای اسکی‌بازان نیز مدرسه اسکی توچال همه روز فعالیت خود را دنبال می‌کند.

اين پيست از سوی فدراسيون بین‌المللی اسکی عنوان بين‌المللی‌ را دریافت کرده و می‌توان مسابقات اسنوبرد را در این پیست برگزار نمود.

 

فدراسیون اسکی در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید