English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

پیست اسکی توچال در روزهای گرم تهران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

برگزاری مجمع سالیانه هیأت اسکی استان کردستان با حضور ریاست فدراسیون اسکی


مجمع سالیانه هیات اسکی استان کردستان با حضور رئیس فدراسیون و اعضای مجمع در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، مجمع سالیانه هیات اسکی استان کردستان با حضور رئیس فدراسیون و اعضا مجمع بعد از ظهر امروز در سنندج برگزار شد.

سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه نگاه فدراسیون بحث استعدادیابی در رده های سنی پایه است، گفت: سن جامعه هدف ما نوجوانان زیر 12 سال و سرمایه گذاری روی آنها است.

وی ادامه داد: استان هایی در ورزش اسکی موفق می شوند که روی کودکان 6 ساله مستعد سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنند. هیات های اسکی در استان ها بیشتر تلاش خود را در زمینه استعدادیابی روی رده های سنی پایه به کار گیرند، چرا که موفقیت در این رشته ورزشی نیازمند توجه و سرمایه گذاری روی سنین کمتر از 12 سال است.

افتخاری با بیان اینکه هیات های اسکی استانی و شهرستان ها از هزینه های تشریفاتی خود کم کنند، افزود: هیات ها می توانند بخشی از اعتبارات را به سرمایه گذاری در استعدادیابی یا خرید تجهیزات و تجهیز زمین اختصاص دهند.

رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه نگاه ویژه ای به استان کردستان در رشته اسکی داریم، تاکید کرد: هیات های استان ها از طرق مختلف نسبت به تامین اعتبارات تلاش کنند و برنامه های خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرند.

افتخاری همچنین خواستار توجه هیات ها به اسکی صحرانوردی شد و گفت: ما نیز تلاش می کنیم در تجهیز امکانات هیات ها را کمک کنیم، ضمن اینکه در صورت راه اندازی این چنین پیستی در کردستان می توانیم لوازم اسکی صحرانوردی در اختیار هیات استان قرار دهیم.

رئیس فدراسیون اسکی خواستار راه اندازی و فعال کردن پیست اسکی شهرستان های استان کردستان شد و گفت: در صورت افزایش تعداد شهرستان های فعال، رقابت در رشته اسکی نیز افزایش پیدا می کند. پیست های اسکی اگر رونق بگیرند صدا و سیما و رسانه ها نیز فعالیت در این پیست ها را پوشش خواهند داد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به ظرفیت مناسب قهرمانی در رشته اسکی ، در سال آینده مبلغ 200 میلیون تومان تجهیرات این رشته توسط ورزش و جوانان خریداری می شود.

حامد جولایی ضمن اشاره به اینکه ورزش اسکی تنها رشته ای است که هیات استانی آن در شهرستان است، اظهار کرد: تمام کشور و استان ، اسکی این دیار را با نام بیجار می شناسند که این مهم یک ظرفیت برای شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه پیست اسکی بیجار به مدت دو سال است که در اختیار ورزش و جوانان قرار گرفته است، بیان کرد: با توجه به جلسات متعددی که با مسئولین استانی برگزار شده است مقرر گردیده که مشکلات این رشته از لحاظ مالی حل شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان با بیان این مهم که بالغ بر 200 میلیون تومان تجهیزات برای این رشته خریداری می شود، گفت: شهرستان بیجار ظرفیت مناسبی برای توسعه قهرمانی است که از این بستر فدراسیون نیز می تواند استفاده کند.

جولایی افزود: شهرستان بیجار می تواند کمپ ورزشی مناسب برای اسکی سواران کشور باشد و بر همین اساس راه اندازی هتل ورزش با اعتبار 2 میلیارد تومان در شهرستان بیجار در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیات اسکی استان کردستان نیز در این مجمع اظهار کرد: در حال حاضر 20 مربی اسکی در کردستان مدرک مربیگری دارند که هفت نفر از آنان به صورت مستمر و مداوم فعالیت می کنند.

اسمعیل پور جعفری عنوان کرد: در حال حاضر هیات اسکی استان کردستان دارای 22 ورزشکار و هفت داور است. استعدادیابی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش، برگزاری جشنواره ها، برگزاری اردو برای میزبانی مسابقات استانی، کسب مقام اسکی روی چمن کشوری و برگزاری دوره های بازآموزی از جمله عملکردها و اقدامات هیات در سال های 96 و 97 بوده است.

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 20 دي 1397 - 14:46
کد:97185-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.