English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

قدردان زحمات کادر درمان و پزشکی کشور هستیم

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

گزارش برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران


مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران با حضور محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و آموزشی وزارت ورزش و جوانان، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی، رضا گل‌محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی، بهمن محمد رضایی رئیس فدراسیون اسکیت، کیکاووس سعیدی خزانه‌دار کمیته ملی‌ المپیک و منوچهر زندی قائم مقام باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران در امروز (دوشنبه 19 آذرماه) در هتل المپیک تهران برگزار شد.


در این مراسم سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی ضمن خیر مقدم به حاضرین در سخنانی اظهار کرد: پیشکسوتان سرمایه‌های ارزنده ورزش اسکی هستند که همواره باید قدردان زحمات و تلاش‌های آنان باشیم. امسال تمامی تلاش خود را به کار بستیم تا از پیشکسوتانی که سالها با اقدامات ارزشمند خود خدمات شایانی به ورزش اسکی داشتند تجلیل به عمل آوریم.

وی افزود: برای برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران همکاری خوبی با باشگاه پیشکسوتان ورزش کشور صورت گرفت و خوشبختانه امروز توانستیم این مراسم را به خوبی برگزار کنیم و قدردان زحمات پیشکسوتان اسکی ایران باشیم.

افتخاری با بیان اینکه در طول زمان حضورش در فدراسیون اسکی، اقدامات بسیاری برای نگاه ویژه به پیشکسوتان صورت گرفته، گفت: راه‌اندازی کمیته پیشکسوتان و برگزاری جلسات مستمر از جمله اقدامات بود که در طی دو سال اخیر صورت گرفت و نتایج بسیار خوبی را نیز از این کمیته شاهد هستم. انشالله بر آن هستیم تا به زودی دیگر برنامه‌های ویژه‌ای که برای پیشکسوتان در نظر داریم را اجرایی کنیم.

در بخش دیگری از این مراسم منوچهر زندی قائم مقام باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران ضمن خیر مقدم به پیشکسوتان اسکی و دیگر مهمانان این مراسم، گفت: پیشکسوتان همواره جایگاه ارزشمندی در ورزش ایران داشته و دارند و نقش آنها در ورزش همواره پر رنگ است و بدون حضور این عزیزان بی‌شک کارها را نمی‌توان به خوبی پیش برد.

وی افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفت و حمایت‌های که به صورت مستمر فدراسیون اسکی از پیشکسوتان ورزش اسکی صورت داد، سرانجام مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش اسکی ایران در 4 محور المپین‌ها، مدیران تحول گرا، متخصصین فنی اسکی و کسانی که یک عمر خدمت به این رشته ورزش داشتنند، برگزار شد.
زندی با بیان اینکه مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران گامی بلند برای همدلی هرچه بیشتر در ورزش اسکی است، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته از تمامی مناطق پیشکسوتان اثرگذار اسکی را مورد تجلیل قرار دادیم و امیدواریم این اقدام بتواند گامی رو به جلو برای ورزش اسکی ایران باشد. البته در نظر داریم تا برای دیگر رشته‌های ورزشی نیز مراسم‌هایی اینچنین برگزار کنیم.

محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم ضمن تجلیل از جایگاه پیشکسوتان اسکی ایران، گفت: حضور در جمع پیشکسوتان اسکی برایم افتخاری ارزشمند بود و برگزاری این مراسم یک اقدام ارزشمند از سوی فدراسیون اسکی بود که از پیشکسوتان اسکی ایران در زمان حیات آنها تجلیل به عمل آورد.
وی افزود: با توجه به اینکه من خود به ورزش اسکی می‌پردازم از دشواری‌های این رشته با خبر هستم و به همین خاطر از زحمات‌ پیشکسوتان اسکی ایران نهایت قدردانی را دارم. از یاد نبریم پیشکسوتان سرمایه‌های با ارزش ورزش اسکی هستند که باید ارزش آنها بدانیم و مورد تقدیر قرار دهیم.

همچنین عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم اظهار کرد: برگزاری چنین مراسمی جای تقدیر و تشکر دارد و بسیار خرسندم که در این مراسم حضور یافتم و از نزدیک با پیشکسوتان اسکی ایران آشنا شدم.

وی افزود: پیشکسوتان همچون ریشته‌های درخت تنومند ورزش ایران هستند و تصور یک درخت بی ریشه‌، تصوری نادرست است. ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم و نباید پیشکسوتان را از ورزش کشور جدا کنیم و باید همواره قدردان زحمات این عزیزان باشیم.


عیسی ساوه‌شمشکی نایب رئیس کنفداسیون اسکی آسیا نیز در این نشست، ضمن اشاره‌ای کوتاه به فعالیت‌های صورت گرفته در اسکی ایران در طی 4 دهه اخیر گفت: اسکی ایران طی 4 دهه اخیر اتفاقات خوبی را تجربه کرده است که بیان آن در این زمان اندک میسر نیست. با نگاهی به اقدامات صورت گرفته طی 40 سال اخیر در ورزش اسکی و بررسی آماری تعداد قهرمانان، مربیان و البته تعداد مراجعه کنندگان به پیست‌های اسکی می‌توان شاهد رونق ورزش اسکی در طی این مدت بود.

وی خاطر نشان کرد: به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون اسکی آسیا از نزدیک شاهد تقدیر رئیس کنفدراسیون از فعالیت‌های اسکی ایران بودم و البته این مسیر خوشبختانه در حال حاضر نیز به خوبی دنبال می‌شود و شاهد توفیقات ارزشمندی در ورزش اسکی ایران هستیم.

در این مراسم همچنین از تلاش‌های منوچهر زندی مقائم مقام باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران از سوی فدراسیون اسکی با اهدای لوح یادبود و هدیه‌ به عنوان پیشکسوت رسانه و فعال اسکی در سالیان گذشته، توسط فدراسیون اسکی تجلیل شد.

گفتنی است در مجمع پیشکسوتان اسکی از 7 المپین و مدال آور پیشکسوت، 7 پیشکسوت مدیر تحول گرا و 25 نفر از پیشکسوتان که یک عمر خدمت کردند و متخصصین فنی بودند، با اهداء لوح و هدایای نفیس تجلیل به عمل آمد.

مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش اسکی توسط فدراسیون اسکی و باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران و با همراهی با همراهی و حمایت اداره‌های کل ورزش و جوانان تهران والبرز، هیئت‌های اسکی استان تهران و البرز، شهرداری شمشک و دربندسر، پیست اسکی دربندسر، پیست‌ اسکی چولادفک استان فارس و پیست اسکی دیزین و شرکت بام‌لند برگزار شد.

با حمایت شرکت تله شیر دربندسر، شهرداری شمشک و دربندسر، اداره کل ورزش و جوانان استان های تهران و البرز و هیئت اسکی 2 استان، کیمیا گران راه ابریشم، باشگاه پولادکف و شرکت بام لند برگزار گردید.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 19 آذر 1397 - 00:28
کد:95144-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.