English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم افتتاحیه پیست اسکی توچال با حضور رئیس کمیته المپیک


 

  آرشیو  ویدئو
  تمرینات تیم های ملی اسکی در پیست اسکی توچال همزمان با آغاز فصل اسکی  

  آرشیو

  گزارش
 

تشریح آخرین شرایط تیم ملی اسکی آلپاین بانوان ایران از سوی سمیرا زرگری


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

آغاز بهره برداری از پیست اسکی توچال برای فصل ۹۸ - ۹۹


 

  آرشیو 
 
 

مشروح نشست خبری رئیس فدراسیون اسکی با اصحاب رسانه


نشست خبری رئیس فدراسیون اسکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، نشست خبری سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی با اصحاب رسانه روز شنبه 17 آذرماه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

افتخاری در این نشست با اشاره به حضورش طی دو سال اخیر در سمت ریاست فدراسیون اسکی، گفت: دو سال است که به فدراسیون آمده‌ام و شروع کار بسیار سختی داشته‌ایم. دو سالی که با حجم بالایی از فعالیت‌ها همراه بود و در ابتدای حضورم در فدراسیون نزدیک به دو میلیارد بدهی داشتیم و البته در این مدت هرسال بالغ بر 2 و نیم¬ تا 3 میلیارد تومان هزینه کردیم تا امور به خوبی پیش برود و خوشبختانه فدراسیون تاکنون فعالیت و کار روی زمین مانده ندارد.

وی افزود: ما در سال نخست قرار بود به مسابقات آسیایی ساپورو و رقابت‌های قهرمانی جهان در دو رشته آلپاین و صحرانوردی اعزام شویم. همچنین در سال دوم حضور در فدراسیون اسکی، بازیهای المپیک زمستانی برگزار شد که هر دو سال برای فدراسیون اسکی پرفشار و پرهزینه بود.

افتخاری در ادامه با اشاره به کمبود بارش برف طی دو سال اخیر، گفت: در سال 95 و 96 بارش خوبی نداشتیم و این کم بارشی بر یکی از 2 هدف اصلی فعالیت فدراسیون که استعدادیابی بود، تاثیر گذاشته است از سوی دیگر نگاه و فعالیت همگانی یکی دیگر از رویکردهای فدراسیون اسکی است که در آن از ظرفیت‌های استان‌ها استفاده خواهیم کرد. فراگیر شدن اسکی در تمام استان‌ها از جمله این برنامه ها بود و هم اکنون این طرح در قالب استعدادیابی در جریان است.

وی افزود: متاسفانه در ایران فقط 4 تا 5 ماه شرایط اسکی داریم و تا اسکی‌بازان ملی پوش به اوج آمادگی می‌رسند، پیست مناسب نداریم تا این شرایط ادامه داشته باشد و به همین دلیل رویکرد اعزام‌های بین‌المللی را در پیش گرفتیم. اسکی در دنیا نیاز به کار چهار فصل دارد و هم‌اکنون در اروپا و کشورهای آسیایی اسکی‌بازان در طول سال تمرینات‌شان را ادامه می‌دهند و ما باید این خلاء را پر کنیم و ورزشکارانی که شش هفت ماه نمی‌توانند اسکی کنند به سایر نقاط دنیا اعزام کنیم.

رئیس فدراسیون اسکی در ادامه با اشاره به برنامه‌های آموزشی فدراسیون، افزود: سال گذشته از یک مدرس خارجی در بخش مربیگری استفاده کردیم و در تلاشیم با توجه به اینکه سن قهرمانی در اسکی 15 تا 20 سال است در صورت نیاز به مربی خارجی این مربیان برای سنین پایه استفاده شود. برای رسیدن به اهداف‌مان باید به مسیر حرکت و منابعی که داریم و همچنین تلاش و کوششی که انجام می‌شود توجه کنیم تا بتوانیم به موفقیت دست یابیم.

افتخاری همچنین با بیان اینکه تجهیزات در اسکی باید بروز و به صورت مستمر در اختیار ورزشکاران قرار گیرد، گفت: هیچ فدراسیونی نمی تواند با بودجه و اعتبارات وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به اهداف کلانش برسد. تلاش کردیم بودجه فدراسیون به 2 میلیارد تومان برسد، اما نوسانات ارزی باعث شد که عملاً کمک‌های دریافتی ما از این دو نهاد یک سوم شود. ما باید در این شرایط منابع خود را مدیریت کنیم و حداکثر بهره‌وری را از آنها داشته باشیم. بر همین اساس نیز باید اعزام‌ها را براساس کیفیت و کمیت داشته باشیم و جلوی هدر رفتن پول را بگیریم. با توجه به همین نوسانات ارزی ما به طور مرتب در فدراسیون چرتکه می‌اندازیم تا ببینیم هزینه اعزام چقدر می‌شود.


وی در ادامه با اشاره به تعامل مثبت فدراسیون‌ و پیست‌های اسکی، گفت: خوشبختانه ما توانسته‌ایم تعامل خوب و پررنگی با همه پیست‌های اسکی داشته باشیم و فدراسیون اسکی برای برگزاری رویدادهای مختلف و نیز برگزاری اردوها از پیست‌های اسکی به صورت مستمر بهره می‌برد.

رئیس فدراسیون اسکی در خصوص جذب مربی خارجی برای اسکی‌بازان اظهار داشت: ما مربی خارجی را برای سنین پایه در نظر داریم و همین مربیان ایرانی برای بزرگسالان خوب و مفید هستند. بر همین اساس نیز جذب مربی خارجی را برای سنین پایه در دستور کارمان قرار داده‌ایم.

افتخاری در خصوص استانداردسازی برخی پیست‌ها از جمله شمشک و دیزین نیز گفت: ما یک سال است که در تلاش برای راه‌اندازی دوباره پیست شمشک هستیم. چندی پیش هم پس از تلاش‌های بسیار روند استانداردسازی پیست اسکی دیزین صورت گرفت.همه تلاش ما در فدراسیون این است که این پیست‌ها زنده باشند و فعالیت در آنها صورت پذیرد. ما همچنین می‌خواستیم یک پیست را در اختیار داشته باشیم و علاقه‌مان نیز به پیست دیزین بود، اما محدودیت‌ها و همچنین پیشنهاد مالی اجاره این پیست باعث شد که صرفنظر کنیم، چرا که هیچ منفعتی برای فدراسیون نداشت و به همین دلیل به موضوع ورود نکردیم.

رئیس فدراسیون اسکی درباره تغییرات صورت گرفته در فدراسیون نیز گفت: ما فقط یک تغییر ایجاد کردیم و آن هم کنار گذاشتن علیداد ساوه‌شمشکی بود. در خصوص حسین ساوه‌شمشکی و همچنین مصطفی میرهاشمی نیز باید بگویم که آنها خودشان استعفا کردند و البته در این میان هر کسی که استعفا بدهد، قحط ‌الرجال نیست که کسی به مجموعه اضافه نشود. این درست همان کاری است که حتی در صورت رفتن من از فدراسیون نیز انجام می‌گیرد، یعنی اگر من استعفا بدهم وزارت ورزش بلافاصله یک نفر را جایگزین می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با گذشت دو سال از دوره ریاستش در فدراسیون اسکی به اهدافش رسیده است یا نه، تصریح کرد: تقریباً تا الان به ۵۰ درصد از هدف‌گذاری که در ابتدا کرده بودیم، رسیده‌ایم. البته این عدد می‌توانست بیشتر هم باشد، اما بی‌بارشی فصل گذشته باعث ایجاد مشکلاتی در اجرای طرح‌های مختلف از جمله استعدادیابی شد. ما همچنین توانستیم آیین‌نامه مدارس اسکی و ایمنی پیست‌ها را نیز ابلاغ کنیم. به‌هرحال تمام تلاش ما این است که در پایان دوره چهار ساله بخشی از اهداف را محقق کنیم و شرایط را برای تحقق اهداف باقیمانده به وجود بیاوریم.

افتخاری درباره میزبانی مسابقات مختلف و دعوت از چهره‌های سرشناس برای حضور در ایران گفت: ما برای کسب میزبانی‌ها که سه مورد را نیز قبول کرده‌ایم به دنبال جلب حمایت اسپانسر و کمک گرفتن از کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی هستیم، همچنین استان‌های میزبان به همراه وزارت ورزش و کمیته المپیک هم به کمک ما می‌آیند. در خصوص دعوت از چهره‌های تأثیرگذار در اسکی نیز باید بگویم که به دنبال دعوت از رئیس کنفدراسیون آسیا و دبیرکل فدراسیون جهانی هستیم که حضور آنها می‌تواند اثرات مثبتی داشته باشد .

رئیس فدراسیون اسکی در پایان در پاسخ به این پرسش که «چرا فدراسیون اسکی پیست اختصاصی ندارد؟»، گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم و امیدواریم که به این هدف‌گذاری نیز برسیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:شنبه 17 آذر 1397 - 21:10
کد:95139-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.