English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مسابقات لیگ بین المللی فری استایل


 

  آرشیو  ویدئو
  برگزاری مجمع سالیانه عمومی فدراسیون اسکی  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری نخستین دوره استعدادیابی و کارگاه آموزش فری استایل زیر نظر مدرسین سوئیسی


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

دعوت از قهرمانان و پیشکسوتان اسکی ایران برای اهدای عناوین و یادبودهای خود به موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک


 

  آرشیو 
 
 

سولقانی: میزبانی موفقی را پشت سر گذاشتیم/ در کم‌ترین زمان ممکن آماده میزبانی شدیم


رئیس کمیته برگزاری رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان می‌گوید ایران میزبانی بسیار موفقی را از این رویداد داشت و با تلاش‌هایی که صورت گرفت ایران در کم‌ترین زمان ممکن مهیای این میزبانی مهم شد.

قربانعلی سولقانی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون اسکی، بر میزبانی موفق ایران از رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان تاکید کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که سال گذشته در فدراسیون اسکی به وجود آمد، متاسفانه میزبانی ایران از این رویداد مهم به نوعی لغو شد ولی با رایزنی‌هایی که در ماه‌های اخیر صورت گرفت مجددا این اعتماد به فدراسیون جهانی داده شد که ایران می‌تواند میزبان رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان باشد.

او افزود: ایران سالها میزبانی رویدادهای مهم بین‌المللی در رشته‌های مختلف از جمله اسکی چمن را بر عهده داشته و در برگزاری این رقابت‌ها از توانایی و تجربه کافی برخوردار است. پس از آنکه نماینده فدراسیون جهانی در دو نوبت از پیست اسکی دیزین به عنوان میزبان رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان بازدید به عمل آوردند و به موازای این امر مذاکرات فشرده‌ای نیز صورت گرفت، در نهایت فدراسیون جهانی میزبانی ایران را تائید کرد.

رئیس کمیته برگزاری رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان با اشاره به فعالیت‌های فشرده‌ای که برای میزبانی هرچه بهتر ایران صورت گرفت، اظهار کرد: پس از آنکه میزبانی ایران تائید شد، از همان ابتدا کمیته برگزاری این رویداد تشکیل شد و همه اعضای این کمیته یک دل و یک صدا تمامی تلاش و تجربه خود را برای میزبانی هرچه بهتر ایران به کار بستند تا جواب اعتماد فدراسیون جهانی اسکی را بدهند. در نهایت هم با اقدامات صورت گرفته تمامی مسائل و مشکلات برطرف شد و با توجه به اینکه احتمال آن می‌رفت برخی از کشورهای حاضر در این رویداد به دنبال برخی بهانه‌ جویی‌ها باشند، تمامی تمهیدات لازم به کار گرفته شد تا عملا شاهد کوچک‌ترین نقصی در این میزبانی نباشیم.

سولقانی افزود: بر اساس آنچه که در تمامی رویدادهای جهانی معتبر وجود دارد، حداقل زمان مورد نیاز برای آماده‌سازی از میزبانی رویدادی در این سطح شش ماه است، اما اعضای کمیته برگزاری این رویداد تمامی موارد را مدت زمان کم‌تر از دو ماه انجام دادند. خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت نماینده فدراسیون جهانی تاکید کرد ایران شانس بالایی برای میزبانی از رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی بزرگسالان جهان در سال آینده را نیز دارد.

او در مورد برخی مطالب مطرح شده درباره مسائل فنی این رقابت‌ها اظهار کرد: در مورد آنچه که در روز سوم این رویداد اتفاق افتاد باید بگویم برخی از افراد دوستانه یا مغرضانه مطالبی را مطرح کردند که به هیچ عنوان درست نبود. رخ دادن مصدومیت در هر رشته ورزشی طبیعی است و در تمامی مسابقات ورزشی شاهد رخ دادن مصدومیت هستیم و مصدومیت اسکی‌بازان در این رقابت‌ها نیز به خاطر مسائل فنی نبود. در روز سوم این رقابت‌ها طراحی مسیر توسط مربی تیم اتریش صورت گرفت که یک مربی کم‌تجربه و یا جوان نبود. او سالهاست که در رقابت‌های مختلف حضور داشته و پیش از این هم به ایران سفر کرده بود. همیشه یک روز پیش از برگزاری مسابقه جلسه‌ای با حضور نمایندگان همه تیم‌ها برپا می‌شود که در آن طراح مسابقه مشخص می‌شود و در این جلسات همواره نماینده فدراسیون جهانی نیز حضور دارد.

رئیس کمیته برگزاری رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان با بیان اینکه رشته اسکی متفاوت با برخی از رشته‌های دیگر ورزشی است، گفت: معمولا طراحان مسیر در رشته اسکی بیشتر به فکر ورزشکاران تیم خود هستند. یک طراح بر اساس مشخصات پیست و امکانات موجود، مسیر را برای اسکی‌بازان طراحی می‌کند. مسیری که مربی تریش طراحی کرد از نظر فنی ایرادی نداشت و در مورد اینکه برخی می‌گویند چرا جلوی او گرفته نشد باید بگویم این موارد به میزبان بازنمی‌گردد و وقتی که نماینده فدراسیون جهانی در مسابقات حضور دارد، عملا کشور میزبان حق دخالت ندارد. در نهایت هم وقتی مسابقه شروع می‌شود کسی حق دخالت ندارد و باید مسابقه دنبال شود. خوشبختانه در این میان بهرام ساوه‌شمشکی به عنوان نماینده فدراسیون جهانی در ایران مدیریت بسیار خوبی را در این باره داشت و بر روی ادامه مسابقه تاکید کرد.

سولقانی به مصدومیت برخی از اسکی‌بازان در روز اهدای مدال مسابقات قهرمانی جوانان جهان اشاره کرد و گفت: تمامی مدال‌‌های نفرات اول تا سوم در روز آخر این مسابقات اهدا شد و شاید به همین خاطر بوده که مصدومیت‌ چند اسکی‌باز دیده شد. برای مثال یکی از اسکی‌بازان مصدوم در هر چهار روز برگزاری مسابقات موفق به کسب مدال شد و در نهایت هم در رقابت‌های روز آخر پس از عبور از خط پایان دچار مصدومیت شد؛ اتفاقی که در هر رشته ورزشی امکان رخ دادن آن وجود دارد.

رئیس کمیته برگزاری رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در پایان خاطر نشان کرد: برخی از قضاوت‌هایی که در مورد این رقابت‌ها صورت گرفت به هیچ عنوان درست نبود و در این میان برخی هم فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینند. رشته اسکی روی چمن جزو رشته‌های دشواری است که ورزشکاران آن به آسیب‌های احتمالی و تمامی مسائل دیگر اشراف دارند. در پایان اینکه خوشبختانه با تمامی مسائلی که از سال گذشته برجای مانده بود ایران میزبانی موفقی را از رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان پشت سر گذاشت و تمامی عوامل برگزار نیز تمامی تلاش خود را برای میزبانی موفق ایران به بهترین شکل به کار بستند.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:جمعه 15 مرداد 1395 - 17:10
کد:8433-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.