English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

حلول ماه مبارک رمضان را تبریک می گوییم

 

   گزارش تصویری
 

مجمع عمومی فدراسیون اسکی


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

اسامی نهایی هفت کشور داوطلب میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی 2026


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

برگزاری رقابت‌های لیگ بین‌المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان برجسته جهان


 

  آرشیو 
 
 

گزارش عملکرد چهار ماهه سرپرست فدراسیون اسکی
سعادت مند: در زمان حضورم تمامی مسابقات بین‌المللی بدون بودجه دولتی برگزار شد/ انتخابات ریاست فدراسیون در عین عدالت برگزار خواهد شد


احمد سعادت مند سرپرست فدراسیون اسکی ایران در نشستی که به مناسبت برگزاری مسابقات جهانی اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان برگزار شده بود به سوالات خبرنگاران در خصوص انتخابات آتی فدراسیون، میزان بدهی فدراسیون، و برگزاری مسابقات و نشست‌های بین المللی و جهانی پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، احمد سعادت مند در نشست خبری رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان که عصر روز یکشنبه دوم مرداد ماه برگزار شد ضمن ارائه گزارش عملکرد چهار ماهه خود به عنوان سرپرست فدراسیونبه پرسش‌های موجود در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون، مسائل مالی و بین‌المللی این فدراسیون پاسخ داد.

او ضمن اشاره به برگزاری مسابقات اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان با بیان اینکه در سال 94 مسابقه و اعزامی به خارج از کشور صورت نگرفته بود، گفت: رقابت‌های بین المللی سبب ارتقا جایگاه اسکی ایران در رنکینگ جهانی و حفظ کرسی‌های بین المللی ایران خواهد شد. اما متاسفانه در فدراسیون گذشته از نظر دیپلماسی ورزشی با فدراسیون جهانی اسکی نیز مشکلاتی وجود داشت که در این مدت توانستیم این مشکلات را برطرف کرده، و ثبات نسبی را به این فدراسیون باز گردانیم.

سرپرست فدراسیون اسکی، ادامه داد: به عنوان مثال در دوره گذشته اعتبارات ارزی این فدراسیون از 250 هزار فرانک سوییس به 10 درصد کل این مقدار کاهش یافته بود که توانستیم با حضور در کنگره جهانی اسکی در کشور مکزیک و رایزنی‌های فراوان اعتبارات ارزی را به حالت قبل برگردانیم و حتی با افزایش 20 درصدی نسبت به قبل، شرایط را بهتر کنیم.

سعادت مند ادامه داد: همچنین توانستیم در نشست‌هایی که کنگره کنفدراسیون اسکی آسیا داشتیم کرسی‌ نایب رئیسی ایران را حفظ کرده و برای اولین بار میزبانی مسابقه‌های بزرگسالان در رشته آلپاین در 2018 را بدست بیاوریم. همچنین برای میزبانی مسابقه‌های جهانی اسکی روی چمن بزرگسالان 2017 نیز بحث بین ایران و اتریش بود که با صحبت‌هایی که انجام شد کشور اتریش راضی کردیم که به نفع ایران کنار برود و ما میزبانی این مسابقه‌ها را نیز داشته باشیم.

او با اشاره به برگزاری سه دوره مسابقات بین المللی در فروردین 95 افزود: توانستیم برای اولین بار در ایران مسابقات بین المللی اسنوبرد بانوان را برگزار کنیم که لازم به ذکر است همه این مسابقات بدون کوچکترین هزینه از سوی وزارت ورزش و فدراسیون اسکی و با همکاری بخش خصوصی و سه پیست دربندسر، توچال و دیزین برگزار شده است.

سرپرست فدراسیون اسکی ایران با بیان اینکه در دوره قبلی به دلایل مشکلات و مسایلی همچون عدم تامین امنیت محل برگزاری مسابقات و اعلام نام ایران به جای قهرمان اصلی یعنی کشور اسلواکی و عدم حضور بانوان، فدراسیون جهانی اسکی عملا میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان جهان را از ایران گرفته بود اما با تلاش‌های بسیار و چند نوبت حضور نمایندگان فدراسیون جهانی اسکی در ایران، میزبانی مسابقات قهرمانی اسکی روی چمن جوانان جهان به ما بازگردانده شد.

او همچنین در خصوص جذب اسپانسر برای برگزاری رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جوانان جهان نیز گفت:مبلغ توافق شده از سوی اسپانسر پانزده میلیارد ریال برای یک سال است که اولین چک آن پرداخت شده و در صورت توافق طرفین 10 درصد به این مبلغ افزوده خواهد شد.

او در چاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وجود ابهام در میزان بدهی های فدراسیون اظهار کرد: تلاش ما بر این بوده که هیچگونه بدهی برای فدراسیون به جا نگذاریم و طی این مدت با آوردن اسپانسرهای مختلف به فدراسیون و با کمک وزارت ورزش و جوانان نه تنها هزینه های جاری را پرداخت کرده ‌ایم بلکه هیچ بدهی هم بر جای نگذاشته‌ و مبلغی از بدهی پیشین فدراسیون را پرداخت کرده‌ایم.

سعادت مند همچنین اضافه کرد: در ابتدای کار، فدراسیون را با 936 ملیون بدهی تحویل گرفتیم که در این مدت مقداری از بدهی های گذشته را پرداخت کردیم.

او همچنین از امضای تفاهم نامه در بحث استعدادیابی بین فدراسیون اسکی و آموزش و پرورش سخن گفت و افزود: ما می‌خواهیم اسکی را در قالب یک ورزش ارزان و با یک طرح درس در اختیار خردسالان و نوجوانان قرار دهیم و امیدوارم تفاهم نامه بین ما و آموزش و پرورش امضا شود و با این هماهنگی‌ها بتوانیم در بحث استعدادیابی قهرمانی و همگانی رشته اسکی را توسعه دهیم.

سرپرست فدراسیون اسکی در پاسخ به سوالی درباره کاندیداتوری خود برای ریاست این فدراسیون نیز گفت: در این مدت سرپرست فدراسیون اسکی بودم، خوشبختانه ارتباط خوبی با جامعه اسکی برقرار شد. بر اساس تقاضای جامعه اسکی به عنوان کاندیدای ریاست این فدراسیون ثبت نام کردم و باید بر این مطلب نیز تاکید کنم که من امانتدار و سرباز نظام هستم. بر همین اساس بنا به دلایلی انصراف خود را به صورت کتبی به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردم. این انصراف هم به دلیل مشکلات شخصی خود و هم بر اساس منافع ملی بوده است. من کارمند وزارت ورزش هستم و وزارت هر کاری که محول کند انجام خواهم داد و در جهت تحقق اهداف وزارت ورزش و جوانان عمل خواهم کرد.

سعادت مند همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برای انتخاب اعضای مجمع ریاست فدراسیون همه گزینه‌های موجود به وزارت ارائه شده بود یا خیر عنوان کرد: همه تلاش ما در دوران سرپرستی رعایت قوانین و مقررات برگزاری یک مجمع عادلانه بوده است. دبیر مجمع پیشنهاد ما را به وزارت بر حسب اولویت و در هر بخش بین 3 تا 5 نفر اعلام کرد و بر همین اساس اسامی اعلام شده موجود است. در نهایت نیز فراموش نکنیم وزارت ورزش و جوانان اسامی را اعلام می کند و ما در آن سهمی نداریم.

سرپرست فدراسیون اسکی در بخش دیگری از این نشست به حضور خود به عنوان سرپرست فدراسیون تنیس روی میز اشاره کرد و گفت: متاسفانه در مورد بدهی‌های فدراسیون تنیس روی میز در زمان سرپرستی من، ابهاماتی را ایجاد کرده بودند. زمانی که سرپرستی این فدراسیون را بر عهده گرفتم، 690 میلیون تومان بدهی داشت در طول یازده ماه حضورم توانستم حدود 140 تا 150 میلیون آن را پرداخت کنم و زمانی که فدراسیون تنیس روی میز را به آقای قارداشی تحویل دادم، حتی 31 میلیون تومان در حساب فدراسیون وجود داشت.

او همچنین در مورد کسب سهمیه المپیک زمستانی نیز گفت: کسب سهمیه المپیک از جولای 2016 شروع خواهد شد و اگر با همین شرایط فدراسیون پیش رود، هیچ سهمیه‌ای از ایران کسر نخواهد شد. اردوها از فصل آینده شروع خواهد شد و برنامه‌ریزی دقیقی انجام شده تا هیچ سهمیه‌ای از ایران کسر نشود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص حضور پنج نفر در کنگره جهانی اسکی در مکزیک اظهار کرد: فدراسیون اسکی 10 کرسی در فدراسیون جهانی دارد و زمانی که اعضا از سوی فدراسیون جهانی دعوت می‌شوند همه این افراد باید حضور داشته باشند. به این ترتیب این 10 نفر از سوی کنگره دعوت شده و دعوتنامه داشتند اما در نهایت از این تعداد سه نفر نمی توانستند در کنگره حضور پیدا کنند. از هفت نفر باقی مانده نیز که به شورای برون مرزی معرفی شدند تنها سه نفر از سوی فدراسیون آن هم نه با هزینه دولتی بلکه با هزینه فدراسیون جهانی و سه نفر نیز با هزینه شخصی در این کنگره حضور یافتند. اما با این حال توانستیم تعداد کرسی‌های ایران را در این کنگره به 12 نفر افزایش دهیم.

او در پایان برای رئیس بعدی فدراسیون اسکی آرزومی موفقیت کرد و گفت: خارج از اینکه چه کسی در دوره آتی رئیس فدراسیون می شود همه باید دست به دست هم دهیم و ریاست فدراسیون بعدی را برای پیشرفت اسکی همراهی کنیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 3 مرداد 1395 - 23:35
کد:6393-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.