English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

حس انگشتان دست پس از 35 سال
استفاده اسکی‌باز پارالمپیکی از یک دست مکانیکی پیشرفته


اسکی‌باز پارالمپیکی با استفاده از یک دست مکانیکی که از فناورزی پیشرفته‌ای برخوردار است، به راحتی امور مربوط به زندگی و البته حضور در دیگر رقابت‌های ورزشی را بدست آورده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، محققان دانشکده مهندسی دانشگاه سیمون فریزر در کانادا یک سیستم کنترل برای دست‌های بیونیکی ابداع کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد در انگشتان اندام مصنوعی خود حس داشته باشند.

این محققان سیستم "نوار حسگر فعالیت عضلانی" (M.A.S.S. ) را تولید کرده‌اند که از یک بازوبند مملو از حسگرهای فشار جاسازی شده در یک سوکت استفاده کرده و حرکات عضلات باقیمانده فرد را پیگیری می‌کند. این حرکات در نهایت با الگوریتم‌هایی نقشه‌برداری می‌شوند تا قصد کاربر را رمزگشایی کنند.

سیستم مذکور همچنین قادر به استفاده از داده‌های ورودی برای انجام پیش‌بینی آنی و ارتقای عملکرد آینده است. این فناوری در ابتدا برای کمک به بازیابی بیماران سکته طراحی شده بود اما محققان دریافتند که این سیستم همچنین تاثیر بزرگی بر روی زندگی معلولان دارد.

این سیستم که اکنون بر روی دست بیونیکی Bebionic3 اعمال شده، در حال حاضر در اختیار دنی لتاین، اسکی‌باز پارالمپیکی قرار گرفته است. این ورزشکار اظهار کرده این سیستم به وی اجازه داده انگشت اشاره و کوچکش را برای نخستین بار پس از 35 سال حس کند.

لتاین در مسابقات Cybathlon که اکتبر 2016 در زوریخ برگزار خواهد شد شرکت می‌کند. این رقابت‌ها به افراد دارای معلولیت اجازه می‌دهد تا با استفاده از اندام رباتیک در رقابت‌هایی همچون برش دادن نان و باز کردن در قوطی شرکت کنند.

اگرچه این رقابت‌ها مانند مسابقاتی همچون دوومیدانی نیست، اما برگزارکنندگان امیدوارند که این رقابت‌ها به بروز نوآوری کمک کرده و به افراد دارای معلولیت اجازه دهد مجددا استقلال خود را بدست بیاورند.انتهای پیام

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 15:28
کد:4348-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.