English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

قدردان زحمات کادر درمان و پزشکی کشور هستیم

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

حس انگشتان دست پس از 35 سال
استفاده اسکی‌باز پارالمپیکی از یک دست مکانیکی پیشرفته


اسکی‌باز پارالمپیکی با استفاده از یک دست مکانیکی که از فناورزی پیشرفته‌ای برخوردار است، به راحتی امور مربوط به زندگی و البته حضور در دیگر رقابت‌های ورزشی را بدست آورده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، محققان دانشکده مهندسی دانشگاه سیمون فریزر در کانادا یک سیستم کنترل برای دست‌های بیونیکی ابداع کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد در انگشتان اندام مصنوعی خود حس داشته باشند.

این محققان سیستم "نوار حسگر فعالیت عضلانی" (M.A.S.S. ) را تولید کرده‌اند که از یک بازوبند مملو از حسگرهای فشار جاسازی شده در یک سوکت استفاده کرده و حرکات عضلات باقیمانده فرد را پیگیری می‌کند. این حرکات در نهایت با الگوریتم‌هایی نقشه‌برداری می‌شوند تا قصد کاربر را رمزگشایی کنند.

سیستم مذکور همچنین قادر به استفاده از داده‌های ورودی برای انجام پیش‌بینی آنی و ارتقای عملکرد آینده است. این فناوری در ابتدا برای کمک به بازیابی بیماران سکته طراحی شده بود اما محققان دریافتند که این سیستم همچنین تاثیر بزرگی بر روی زندگی معلولان دارد.

این سیستم که اکنون بر روی دست بیونیکی Bebionic3 اعمال شده، در حال حاضر در اختیار دنی لتاین، اسکی‌باز پارالمپیکی قرار گرفته است. این ورزشکار اظهار کرده این سیستم به وی اجازه داده انگشت اشاره و کوچکش را برای نخستین بار پس از 35 سال حس کند.

لتاین در مسابقات Cybathlon که اکتبر 2016 در زوریخ برگزار خواهد شد شرکت می‌کند. این رقابت‌ها به افراد دارای معلولیت اجازه می‌دهد تا با استفاده از اندام رباتیک در رقابت‌هایی همچون برش دادن نان و باز کردن در قوطی شرکت کنند.

اگرچه این رقابت‌ها مانند مسابقاتی همچون دوومیدانی نیست، اما برگزارکنندگان امیدوارند که این رقابت‌ها به بروز نوآوری کمک کرده و به افراد دارای معلولیت اجازه دهد مجددا استقلال خود را بدست بیاورند.انتهای پیام

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 27 خرداد 1395 - 15:28
کد:4348-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.