English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

دکتر رنجبر عضو کمیته پزشکی فدراسیون جهانی اسکی
تشریح فعالیت‌های پزشکی – ورزشی ایران در اسکی/ عزم جدی ایران برای مبارزه با دوپینگ


نماینده ایران در کمیته پزشکی فدراسیون جهانی آخرین تلاش‌های ایران در زمینه پزشکی – ورزشی و همچنین مبارزه با دوپینگ در رشته اسکی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، دکتر سهیل رنجبر با حضور در نشست کمیته پزشکی فدراسیون جهانی آخرین پیشنهادات ایران را برای توسعه حوزه پزشکی و سلامت و همچنین مبارزه با دوپینگ اعلام کرد.

نماینده ایران در کمیته پزشکی فدراسیون جهانی با اشاره به توان‌مندی‌های ایران در حوزه سلامت و مبارزه با دوپینگ گفت: خوشبختانه کشور ایران توانایی بسیار خوبی در حوزه سلامت و پزشکی دارد و برنامه‌های ویژه‌ایدر ایران برای پیشگیری از مصدومیت و همچنین درمان مصدومیت ورزشکاران در حداقل زمان ممکن و با بهره‌گیری از بهترین امکانات در نظر گرفته شده است.

او افزود: ایران همچنین از نظر مبارزه با دوپینگ نیز یکی از کشورهای پیش‌رو محسوب می‌شود. وزارت ورزش جوانان و کمیته ملی المپیک در ایران برنامه‌های زیادی برای مبارزه با دوپینگ دارند و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران نیز یکی از فعال‌ترین ستادها در میان کشورهای مختلف جهان است.

رنجبر با ابراز امیدواری از ریشه‌کن شدن پدیده دوپینگ، گفت: اسکی‌بازان ایران جزو پاک‌ترین ورزشکاران جهان به شمار می‌آید و باید بگوییم دوپینگ در میان اسکی‌بازان ایران نزدیک به صفر است که این امر یک اتفاق ویژه در ورزش ایران و جهان به شمار می‌رود.

در این نشست دیگر اعضای کمیته پزشکی فدراسیون جهانی راه‌کارهای خود را برای کاهش پدیده دوپینگ در رشته اسکی مطرح کردند.

مهم‌ترین مباحث مطرح در این نشست پیرامون اتفاقات ناخوشایند رخ داده در المپیک 2014 و مثبت اعلام شدن نتایج دوپینگ برخی از اسکی‌بازان بود.

اکثر اعضای حاضر در این نشست با ابراز تاسف از نتایج دوپینگ المپیک زمستانی 2014 خواستار مبارزه گسترده با دوپینگ در ورزش اسکی شدند.

همچنین در ملاقات دکتر رنجبر با رئیس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی مقرر شد تا از تجربیات ایران در حوزه پزشکی – ورزشی و همچنین مبارزه با دوپینگ استفاده شود و این کمیته کمک‌هایی را نیز در اختیار ایران دهد.

نماینده ایران در کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ملاقات‌های جداگانه‌ای را نیز با دیگر نمایندگان کمیته پزشکی فدراسیون جهانی داشت و در آنها بر لزوم اشتراک گذاری تجربیات ایران و دیگر کشورهای عضو تاکید کرد.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 23 خرداد 1395 - 16:43
کد:4343-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.