English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

برگزاری کمپ اسکی کوهستان در پیست دیزین


 

  آرشیو  ویدئو
  افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک  

  آرشیو

  گزارش
 

با حضور معاون اول رئیس جمهوری؛نخستین موزه ملی ورزش افتتاح شد


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

تشریح اقدامات کمیته اسنوبرد در فصل گذشته از سوی پیمان جانی


 

  آرشیو 
 
 

با این ماشین برف‌ساز جدید در تابستان هم اسکی کنید!


آیا تا به حال به اسکی کردن در فصل تابستان آن هم با شرایط طبیعی فکر کرده‌اید؟ احتمالا به زودی این آرزوی اسکی‌بازان برآورده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، مهندسین یک ماشین برف ساز جدید را طراحی و ساخته‌اند که می‌تواند سبب شود تا پیست‌های اسکی برای مدت زمان بیشتری برف داشته باشند و حتی در طول فصل گرم سال نیز این دستگاه برف‌ساز امکان اسکی کردن را فراهم می‌آورد.

نام این دستگاه "Snowfactory " است و توسط شرکت ایتالیایی TechnoAlpin ساخته شده و قابلیت آن را دارد که بدون در نظر گرفتن درجه حرارت هوا تا دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر هم برف تولید کند.

با در نظر گرفتن این نکته که بیشتر ماشین‌های برف‌ساز برای تولید برف به دمای ۲ درجه سانتیگراد پایین صفر و یا کم‌تر نیازمندند کارای این دستگاه برف‌ساز جدید بیشتر به چشم می‌آید.

این ماشین جدید برف‌ساز متفاوت عمل می‌کند و در داخل یک مخزن با دمای تنظیم شده قطعه‌های یخ خشک را تولید می‌کند. مخزنی که در داخل آن سیلندرهای یخ زده‌ای وجود دارند و قطعه های یخ خشک شده را توسط یک تسمه نقاله به زمین می‌ریزند.

ماشین برف سازSnowfactory نسبت به بقیه ماشین‌های برف‌ساز آب کم‌تری مصرف می‌کند و در هر دقیقه میزان آب مصرف آن بین ۶۰ تا ۸۰ لیتر است و نسبت به دیگر ماشین‌های برف‌ساز که ۴۵۵ لیتر آب مصرف می‌کنند بسیار باصرفه‌تر است.

البته این ماشین نیازمند انرژی بیشتری نیز است و ۴ تا ۵ برابر یک ماشین معمولی برف‌ساز انرژی مصرف می‌کند و بسیار گران‌تر از ماشین‌های برف‌ساز معمولی است و برای خرید آن باید رقمی در حدود ۳۴۵ هزار دلار هزینه کرد.

این ماشین به صورت آزمایشی در اواخر ماه می در یک پیست اسکی کوچک با نام Boreal Mountain در کالیفرنیای آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین قرار است از آن برای راه‌اندازی وسایل نقلیه ریلی موجود در پارک ورزش‌های زمستانی Tahoe از ماه ژوئن تا آگوست 2016 استفاده شود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:پنجشنبه 20 خرداد 1395 - 01:50
کد:4328-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.