English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

با حضور نماینده ایران
نشست‌های تخصصی مبارزه با دوپینگ در کنگره جهانی اسکی/ گام بلند FIS برای حذف دوپینگ


بررسی موضوع دوپینگ در رشته اسکی یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار جلسات کنگره جهانی اسکی با حضور اعضای فدراسیون جهانی(FIS) از جمله ایران قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، پس از بحث‌های فراوانی که پیرامون بحث دوپینگ در بازی‌های المپیک زمستانی 2014 سوچی پیش آمد، این مساله در کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون جهانی در کنگره جهانی اسکی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

پس از آنکه کمیته بین المللی پارالمپیک در نامه ای به سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) انجام تحقیقات فوری در مورد ادعای دوپینگ در بازی‌های المپیک زمستانی سوچی 2014 را خواستار شد، این مساله از سوی فدراسیون جهانی اسکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

البته گریگوری رودچنکوف رئیس سابق آزمایشگاه دوپینگ روسیه در گفت‌وگو با نیویورک تایمز مدعی شده بود یک نظام موثر دوپینگ در تمام مدت برگزاری بازی‌های زمستانی المپیک 2014 به اجرا گذاشته شده بود که مثل ساعت کار می کرد. این نظام شامل تهیه ترکیب سه دارو از استروئیدهای ممنوعه بود که با الکل مخلوط می شد و به ورزشکاران روس داده می شد. همچنین نظام پنهان کاری برای جایگزین کردن نمونه های ادرار مدال آوران با نمونه های پاک فعال بود.

رودچنکوف که بعد از فرار از روسیه هم اکنون در لس آنجلس زندگی می کند، در باره بازی‌های المپیک گفت: به 15 مدال آور روس به این طریق کمک شد.

در این نشست‌ها دکتر سهیل رنجبر سرپرست کمیته پزشکی فدراسیون اسکی ایران نیز حضور دارد و آخرین فعالیت‌های فدراسیون اسکی در زمینه مبارزه با دوپینگ را ارائه می‌کند.

در نشست اضطراری که در کنگره جهانی اسکی ترتیب داده شده از اعضای فدراسیون جهانی خواسته شده تا برنامه‌های مبارزه با دوپینگ را جدی بگیرند.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:چهارشنبه 19 خرداد 1395 - 15:08
کد:4327-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.