English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

برگزاری کمپ اسکی کوهستان در پیست دیزین


 

  آرشیو  ویدئو
  افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک  

  آرشیو

  گزارش
 

با حضور معاون اول رئیس جمهوری؛نخستین موزه ملی ورزش افتتاح شد


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

تشریح اقدامات کمیته اسنوبرد در فصل گذشته از سوی پیمان جانی


 

  آرشیو 
 
 

رونمایی از نمادهای المپیک زمستانی 2018


از نمادهای بازی‌های المپیک 2018 رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، یک ببر سفید با نام سوهورانگ( Soohorang) و یک خرس سیاه آسیایی با نام باندابی(Bandabi) به عنوان دو نماد بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2018 کره‌جنوبی رونمایی شدند.

این دو نماد با فرهنگ کره‌جنوبی به عنوان میزبان المپیک زمستانی 2018 مرتبط هستند و طراحان عروسک این نمادها معتقدند در آنها می‌توان طیف گسترده ای از احساسات مانند عشق، شادی، شور و شوق و عشق را دید.

ببر به صورت عمومی نشان دهنده شکلی از شبه جزیره کره است و نمادی از نگهبان مقدس حیوانات است و رنگ سفید آن نیز نمایان‌گر برف و یخ است.

نام سوهورانگ نیز برگرفته از چند کلمه در زبان کره‌ای است. Sooho به معنای حفاظت و rang بخشی از نام ببر و همچنین یک موسیقی محلی در منطقه‌ای به نام گانگ‌وون یکی مناطق میزبان المپیک زمستانی 2018 است.

نماد بازی‌های پارالمپیک زمستانی 2018 نیز خرس آسیایی سیاه‌رنگ انتخاب شده که قدرت و شجاعت را در خود دارد. Banda از کلمه‌ای می‌آید که ریشه‌اش به معنای نیمه ماه است و به معنای هلال سفید رنگ روی سینه خرس سیاه آسیایی و bi به معنای مراسم بازی‌ است.

نماد‌های بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2018 در المپیک تابستانی 2016 روی برای اولین بار به صورت بین‌المللی رونمایی می‌شوند.
انتهای پیام

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 13 خرداد 1395 - 16:53
کد:4318-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.