English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

پیست اسکی توچال در روزهای گرم تهران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

مربي مجازي اسکي داخل کفش شما!


اگر دوست دارید بهتر اسکی و تمرینات خود را بهتر دنبال کنید یک ابزار پوشیدنی جدید به کمک شما می‌آید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، ابزار پوشیدنی Carv که شرکت MotionMetrics در انگلیس آن را تولید کرده، دستگاهی است که به طور مستقیم به کفش اسکی شما متصل می‌شود و به طور بی‌سیم با یک تلفن هوشمند در ارتباط است تا دستورالعمل‌های مربوط به نحوه پیشرفت در اسکی را ثبت کند.

این دستگاه پوشیدنی دو قسمت دارد که به یک کفش اسکی متصل است. یک قطعه داخلی و یک ردیاب.

قطعه داخلی شبیه به لایه اسفنج حافظه‌دار است و به طور مستقیم زیر پا قرار می‌گیرد. این قطعه مانند اسفنج حافظه‌دار تحت فشار فرو نمی‌رود، اما با کمک ۴۸ حسگر مکان اعمال فشار را به خاطر می‌سپارد و ثبت می‌کند.

مدیر عامل شرکت MotionMetrics می‌گوید این حسگر‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تغییرات کوچک در توزیع فشار را تشخیص می‌دهند و شتاب، سرعت چرخش و مکان را نیز ردیابی می‌کنند.

قطعه داخلی کمتر از یک میلی‌متر ضخامت دارد و بر روی توانایی اسکی کردن کاربر تاثیری نمی‌گذارد. این قطعه یک سیم دارد که تا پشت کفش اسکی کشیده شده و به یک ردیاب وصل می‌شود و این ردیاب نیز به لبه بالایی و بیرونی پشت کفش وصل است. این ردیاب جمع‌آوری داده‌ها را مدیریت کرده، فشار و حرکت را محاسبه می‌کند، و با یک تلفن هوشمند در تماس است تا دستورالعمل‌های مورد نیاز را به اسکی‌باز ارائه دهد.

این دستگاه می‌تواند پیام‌هایی مانند «وزن خود را به سمت جلو بینداز» و «آفرین» را در حین اسکی روی فراز و نشیب‌ها ارسال کند. هر بار که شما یک پیچ را پشت سر می‌گذارید، محاسباتی انجام شده و ثبت می‌شود. این محاسبات وارد یک نرم‌افزار می‌شود و هر زمان که دستگاه آن الگو را حس کند، بر اساس آن توصیه‌هایی به شما ارائه می‌کند.

Carv با استفاده از این معیارهای محاسباتی فشار و حرکت را اندازه می‌گیرد. برای مثال این دستگاه می‌تواند حس کند که پاهای اسکی‌باز تا چه حد متقارن هستند، چقدر فشار به هر پا وارد می‌شود، تفاوت فشار بین داخل و خارج پا چقدر است، محل مرکز فشار در طول پیچ برای اسکی‌باز کجاست و فشار واردشده به سمت جلو و عقب هنگام حرکت اسکی‌باز چگونه است.

بعد از اینکه حسگر‌ها داده‌ها را جمع‌آوری کردند، این اطلاعات از طریق یک الگوریتم که الگو‌ها را شناسایی می‌کند، وارد شده و سپس این الگوریتم متن را ایجاد می‌کند و در اختیار اسکی‌باز قرار می‌دهد. Carv می‌تواند به اسکی‌بازان معمولی که می‌خواهند پیشرفت کنند، آن‌هایی که می‌خواهند هنگام پرش و فرود بهتر عمل کنند، اسکی‌بازهایی که دوست دارند سرعت خود را بالا ببرند و انرژی خود را در تمام طول مسیر حفظ کنند، توصیه‌هایی ارائه کند.

مسئولان این شرکت با مربیان اسکی صحبت کردند و کار اسکی‌بازان مختلف را تماشا کردند تا به محدوده معقولی از معیار‌ها دست یابند. این دستگاه در طول اندازه‌گیری معیار‌ها حتی نوع اسکی کردن را نیز در نظر می‌گیرد. Carv را می‌توان از یک GoPro یا سایر دوربین‌ها با ویدئو همگام‌سازی کرد تا یک مولفه دیداری به تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها اضافه شود.

این دستگاه قابلیت‌های اجتماعی نیز دارد. اسکی‌بازان می‌توانند با استفاده از Carv پیشرفت خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و پیشرفتشان را با کاربران دیگر Carv مقایسه کنند.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 - 09:32
کد:4292-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.