English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  پیست اسکی توچال و آغاز فصل اسکی 97  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

ربات‌ها در کره جنوبی به استقبال مسافران المپیک زمستانی می‌آیند


بسیاری از افرادی که زیاد سفر می‌روند با این مساله رو به رو می‌شوند که در فرودگاه به دنبال یکی از کارکنان بگردند تا از او پرسشی را بپرسند. اما برای افرادی که وارد بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی می‌شوند این مساله دیگر قدیمی شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، فرودگاه اینچئون کره جنوبی کارکنان جدیدی دارد؛ رباتی که در ترمینال پروازهای خروجی این فرودگاه به سوال مسافران پاسخ می‌گوید.

نام این ربات «ترویکا» است و به مسافران کمک می‌کند تا بتوانند گیت پرواز خود را پیدا کنند. «ترویکا» ۱۴۰ سانتی متر قد دارد و مجهز به یک صفحه نمایش مستطیلی شکل است که آن را شبیه به یک تلفن هوشمند بزرگ کرده است.
این صفحه نمایش می‌تواند اطلاعات مربوط به پرواز، نقشه فرودگاه و اطلاعات هوا‌شناسی را نشان دهد. او همچنین به مسافران می‌گوید چقدر زمان می‌برد تا از جایی که هستند به گیت پروازشان برسند و حتی اگر مسافری تمایل داشته باشد، ترویکا او را تا گیت پرواز همراهی می‌کند.

مسافران می‌توانند بلیت خود را در اختیار این ربات قرار دهند تا اسکن کند و اطلاعات مربوط به این پرواز را به او نشان دهد. سپس ترویکا از مسافر می‌پرسد آیا می‌خواهد او را تا گیت پرواز همراهی کند؟ که در این صورت باید مسافر در نزدیکی او حرکت کند تا ترویکا بتواند او را ببیند و به درستی همراهی کند.

هرچند این پدیدهٔ الکترونیکی هنوز در فرودگاه‌ها بسیار شناخته شده نیست، اما نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است.

با توجه به اینکه کره جنوبی میزبان بازی‌های المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ است، آن‌ها در نظر دارند تا محیط فرودگاه این کشور برای رفت و آمد ساده‌تر و کاربردی‌تر شود.

انگلیسی، کره‌ای، چینی و ژاپنی زبان‌هایی هستند که به زودی ترویکا آن‌ها را می‌آموزد. این ربات همچنین در آینده می‌تواند اطلاعات بیشتری به مسافران بدهد و به آن‌ها بگوید چه وسایلی را نمی‌توانند با خود به پرواز ببرند یا چه غذایی در این پرواز سرو می‌شود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 18 تير 1396 - 10:28
کد:37828-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.