English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 
  گزارش تصویری
 

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته اسنوبرد


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان / اُوره _ سوئد  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز احداث پیست اسکی الیگودرز استان لرستان


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

پایان رقابتهای بین‌المللی اسکی آلپاین ارمنستان با درخشش دختران ایرانی


 

  آرشیو 
 
 

ربات‌ها در کره جنوبی به استقبال مسافران المپیک زمستانی می‌آیند


بسیاری از افرادی که زیاد سفر می‌روند با این مساله رو به رو می‌شوند که در فرودگاه به دنبال یکی از کارکنان بگردند تا از او پرسشی را بپرسند. اما برای افرادی که وارد بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی می‌شوند این مساله دیگر قدیمی شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، فرودگاه اینچئون کره جنوبی کارکنان جدیدی دارد؛ رباتی که در ترمینال پروازهای خروجی این فرودگاه به سوال مسافران پاسخ می‌گوید.

نام این ربات «ترویکا» است و به مسافران کمک می‌کند تا بتوانند گیت پرواز خود را پیدا کنند. «ترویکا» ۱۴۰ سانتی متر قد دارد و مجهز به یک صفحه نمایش مستطیلی شکل است که آن را شبیه به یک تلفن هوشمند بزرگ کرده است.
این صفحه نمایش می‌تواند اطلاعات مربوط به پرواز، نقشه فرودگاه و اطلاعات هوا‌شناسی را نشان دهد. او همچنین به مسافران می‌گوید چقدر زمان می‌برد تا از جایی که هستند به گیت پروازشان برسند و حتی اگر مسافری تمایل داشته باشد، ترویکا او را تا گیت پرواز همراهی می‌کند.

مسافران می‌توانند بلیت خود را در اختیار این ربات قرار دهند تا اسکن کند و اطلاعات مربوط به این پرواز را به او نشان دهد. سپس ترویکا از مسافر می‌پرسد آیا می‌خواهد او را تا گیت پرواز همراهی کند؟ که در این صورت باید مسافر در نزدیکی او حرکت کند تا ترویکا بتواند او را ببیند و به درستی همراهی کند.

هرچند این پدیدهٔ الکترونیکی هنوز در فرودگاه‌ها بسیار شناخته شده نیست، اما نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است.

با توجه به اینکه کره جنوبی میزبان بازی‌های المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ است، آن‌ها در نظر دارند تا محیط فرودگاه این کشور برای رفت و آمد ساده‌تر و کاربردی‌تر شود.

انگلیسی، کره‌ای، چینی و ژاپنی زبان‌هایی هستند که به زودی ترویکا آن‌ها را می‌آموزد. این ربات همچنین در آینده می‌تواند اطلاعات بیشتری به مسافران بدهد و به آن‌ها بگوید چه وسایلی را نمی‌توانند با خود به پرواز ببرند یا چه غذایی در این پرواز سرو می‌شود.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:يكشنبه 18 تير 1396 - 10:28
کد:37828-1397

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.