English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

همایش روسا، سرپرستان و نمایندگان هیات های اسکی کشور


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

با حضور رئیس فدراسیون اسکی / برگزاری آخرین نشست وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی در سال 95


آخرین نشست وزیر ورزش و جوانان و معاونان وزارت خانه با روسای فدراسیون های ورزشی در سال 95 برگزار شد.‏

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عصر روز چهارشنبه 25 اسفند ماه، آخرین نشست روسای فدراسیون های ‏ورزشی با دکتر سلطانی فر و معاونان وزارت خانه در سال 95 برگزار شد.‏

وزیر ورزش و جوانان در این نشست کارایی دولت و دستگاه های اجرایی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خوب ارزیابی کرد و سال 96 را نیز سالی همراه با رونق اقتصادی و پیشرفت و توسعه کشور و رونق ورزشی پیش بینی کرد.

دکتر مسعود سلطانی فر در آخرین نشست با روسای فدراسیون ها در سال جاری، سال 95 را سال حساس و سختی دانست و اظهار داشت: سال 95 اولین سالی است که بعد از اجرای برجام و مراحل مختلف توافق با کشورهای 5 +1 با رفع تحریم ها و برطرف شدن سایه جنگ از کشور و گشایش اقتصادی همراه شد و دروازه های جدیدی بر روی توسعه کشور باز و یک مقداری مشکلات مالی با محافل بین المللی علرغم بدعهدی برخی کشورها برطرف شد و سرمایه گذاران خارجی نیز ترددهای زیادی در کشور داشتند که برخی منجر به قراردادها یا تفاهم ها گردید و برخی ها هم در استمرار مذاکره هستند.

وزیر ورزش و جوانان رشد اقتصادی کشور را در 9 ماهه سال خوب تصیف کرد و اتفاقات خوب در سایه برجام و احکام برنامه ششم توسعه کشور را نوید دهنده آینده بهتر و سال توام با رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بیشتر و رشد اقتصادی بالا همراه با کنترل تورم و گشایش در ابعاد مختلف عنوان کرد.

به گفته دکتر سلطانی فر تلاش دولت در سایه ثبات و آرامش با هدف افزایش خدمتگذاری به منظور توسعه عدالت در نقاط مختلف کشور بوده که با دستاوردهای خوبی همراه شده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان ساخت: گزارشی تهیه شده تا به محضر رهبر معظم انقلاب و مردم برسد که خدا را شکر در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی دولت و دستگاه های اجرایی کارایی خوبی داشته اند.

دکتر سلطانی فر اظهار داشت: مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد تنها راه نجات اقتصاد کشور است که امیدوارم با تدابیری که صورت می گیرد با تحقق و اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی ،اقتصاد کشور را مدیریت و در مقابل تهاجمات آن را مقاوم سازی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان سال 95 را در عرصه ورزش سالی همراه با دستاوردهای خوب دانست و افزود : طبیعی است که در ورزش یک سو پیروز و در سوی دیگر نیز شکست ها وجود دارد اما مهم این است که از منابع و امکانات خودمان بصورت بهینه استفاده کنیم و ضریب بهره وری را افزایش دهیم.

دکتر سلطانی فر با اشاره به نشستی که بهمن ماه با حضور مدیران کل استانی برگزار شد،اظهار داشت: در آن نشست معاونت های مختلف با توجه به اهداف کمی از پیش تعیین شده ارزیابی دقیق خود را از ادارات کل ورزش و جوانان به منظور مشخص شدن 5 استان برتر ، 5 استان ضعیف تر ارائه دادند تا بر اساس تحلیل وضعیت موجود هر استان برای توسعه و پیشرفت برنامه ریزی لازم را مطابق با جایگاهی که دارد ، انجام دهد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد : عملکرد فدراسیون ها نیز با محوریت معاونت حوزه قهرمانی و در نظر گرفتن همه فعالیت های آنها در حوزه قهرمانی ،همگانی ،فرهنگی ،منابع مالی و انسانی و بانوان ارزیابی می شود و این ارزیابی دقیق و متناسب با اهداف از پیش تعیین شده فدراسیون هاست و نتایج آن که بیانگر فدراسیون های موفق تر ،موفق ،متوسط و ضعیف است تا پایان فروردین ماه مشخص خواهد شد.

دکتر سلطانی فر در ادامه به استفاده از ظرفیت های قانونی به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز فدراسیون ها تاکید و اظهار داشت: در کنار منابعی که از طریق وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ها تعلق می گیرد ،فدراسیون ها نیز باید در راستای ظرفیت های قانونی در جهت جذب اسپانسر ها و حامیان مالی و ایجاد شرایط مناسب برای تشویق سرمایه گذاران استفاده کنند .

وزیر ورزش و جوانان جذب اسپانسر را نیز از شاخص های ارزیابی فدراسیون ها دانست و با بیان اینکه برخی رشته ها بدلیل جاذبه هایی که دارند در راستای پوشش صدا و سیما قرار می گیرند اما این هم درست نیست که تعداد زیادی از فدراسیون ها نتوانند درآمد و جذب منابع داشته باشند به همین دلیل هر فدراسیون به تناسب جاذبه ای که در جامعه دارد می تواند شرایط درآمدزایی داشته باشد.

دکتر سلطانی فر حل موضوع حق پخش تلویزیونی را در فضای تعامل مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برای حل این مشکل جلساتی را با دکتر علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما برگزار کردیم و در این زمینه نشست های جداگانه با فدراسیون ها هم داشتیم .آنچه مسلم است درآمدی که از محل تبلیغات و سامانه ها بدست می اید در صورتی که هماهنگی و همگرایی مناسب بین وزارت ورزش و جوانان ،فدراسیون ها و باشگاه ها با صدا و سیما وجود داشته باشد قابلیت افزایش سه تا شش برابر را هم دارد.

وزیر ورزش و جوانان از تشکیل کارگروهی به منظور حل این موضوع متشکل از معاونان وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا وسیما خبر داد و تاکید کرد: بدون اینکه روال مجادله را در پیش بگیریم و مردم را از این منازعات ناراحت کنیم قصد داریم در یک فضای همراه با ارامش به تعامل برسیم تا رابطه برد برد ورزش و صدا و سیما تحقق یابد.

دکتر سلطانی فر به احکام خوبی که در قالب برنامه ششم توسعه کشور مصوب شده اشاره و پیش بینی کرد : ظرفیت های جدیدی که برای تامین منابع مالی رقم خورده ، می تواند یک شرایط جدید و تحول جدید در بخش ورزش و جوانان بوجود آورد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در قالب این افزایش بودجه مشکلات مالی هیات های ورزش ی استان ها که از کمبود بودجه رنج می برند بهتر خواهد شد و شرایط بهتری برای رشد و توسعه بوجود خواهد آمد.

دکتر سلطانی فر گفت: در سال جاری اصلاحات ساختاری وزارت ورزش و جوانان را انجام دهیم و از ابتدای سال آینده نیز ساختار جدید وزارتخانه با تغییرات کوچکی پیاده می شود.

وزیر ورزش و جوانان از تقدیم لایحه اهداف ،وظایف و اختیارات این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی بعد از شش سال خبر داد و اظهار داشت: قانون اهداف ،وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در هیات دولت تصویب و لایحه ان تقدیم مجلس شده است تا انشالله با تصویب آن بتوانیم با قوانین جدید ورزش و امور جوانان را اداره کنیم.

دکتر سلطانی فر در پایان به تدوین سند توسعه ورزش کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای سند توسعه ورزش کشور کار شده و در شورای معاونین نیز دررابطه با آن بحث و بررسی صورت گرفته و در حال حاضر هم مشغول هماهنگی های لازم با سایر وزارتخانه هستیم تا با جمع بندی نظرات انها و دلسوزان و متخصصان ورزش این سند توسعه ورزش را نهایی کنیم و برای مبنای کارمان استفاده کنیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:پنجشنبه 26 اسفند 1395 - 10:57
کد:25748-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.