English 

02144016374

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

رقابتهای لیگ بین المللی رول اسکی - مجموعه توچال


 

  آرشیو  ویدئو
  مسابقات لیگ بین المللی اسکی آلپاین - پیست اسکی دربندسر  

  آرشیو

  گزارش
 

آغاز تمدید کارتهای مربیگری فصل اسکی 97


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

اجلاس پاییزه فدراسیون بین‌المللی اسکی / ایران میزبان جام جهانی و فینال کاپ جوانان اسکی روی چمن در سال 2019


 

  آرشیو 
 
 

گفت و گو با پرچم دار کاروان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی
کاپیتان تیم ملی اسکی آلپاین: "کمیته ملی المپیک" و "وزارت ورزش و جوانان" همراهی ویژه ای با اسکی داشته اند / حمایت خوبی در راه حضور در بازیهای آسیایی زمستانی شد


پرچم دار کاروان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی می گوید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تلاش بسیاری را در راه آماده سازی اسکی بازان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی 2017 به کار بستند و با ادامه یافتن این همراهی و حمایت روزهای خوبی در انتظار اسکی ایران خواهد بود.

حسین ساوه شمشکی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی در مورد نتایج اسکی بازان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی 2017 اظهار کرد: اگر بخواهیم با واقعیت ها نگاهی به نتایج اسکی ایران بیندازیم، باید بگویم نتیجه بدی در این بازیها کسب نکردیم. در یک برهه زمانی و در شرایطی که حریفان ما با تمامی توان مشغول حرکت بودند و ما هم پا به پای آنها پیش می رفتیم، یک خلا دو ساله در اسکی ایران به وجود آمد و لطمه بسیاری به ما زد.

او افزود: با تمام مشکلاتی که در اسکی وجود داشت در سال جاری با حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، اسکی ایران جانی دوباره گرفت و حرکت خود را با تمام قدرت به سمت پیشرفت دنبال کرد. خوشبختانه با توجه و حمایت کمیته ملی المپیک، تیم خوبی راهی بازیهای آسیایی زمستانی 2017 در ساپوروی ژاپن شد و این تیم از امکانات مطلوبی برای حضور در این رویداد برخوردار بود.

کاپیتان تیم ملی اسکی آلپاین ایران با بیان اینکه سال 95 برای اسکی ایران سالی مهم بود، گفت: حضور در بازیهای آسیایی زمستانی یک اتفاق خوب برای اسکی ایران به شمار می رود. متاسفانه بعد از سال 2015 و حضور در رقابتهای قهرمانی آسیایی در هیچ رویداد رسمی و مهم بین المللی حضور نداشتم ولی با فراهم آوردن شرایط مناسب توسط کمیته ملی المپیک و برگزاری اردوهای مستمر و در اختیار قرار دادن امکانات در بازیهای آسیایی زمستانی حضور پیدا کردم.

ساوه شمشکی خاطر نشان کرد: در این میان باید از زحمات مهندس کیومرث هاشمی ریاست محترم کمیته ملی المپیک برای فراهم آوردن امکانات و شرایط مناسب برای حضور در بازیهای آسیایی زمستانی تشکر و قدردانی کنم. اینکه کاروان ایران بدون دغدغه در بازیها آسیایی زمستانی حضور پیدا کرد نشان از تلاش کمیته ملی المپیک دارد و حضور در این رویداد یک اتفاق مهم و مثبت در اسکی ایران تلقی می شود که نشانه های آنها را به زودی خواهیم دید.

او با اشاره به حریفان قدرتمند ایران در اسکی آسیا، گفت: اگر بخواهیم نگاهی به اسکی آسیا بیندازیم باید بگویم شرایط حال حاضر بسیار سخت و دشوار است. ژاپن میزبان بازیهای آسیایی زمستانی 2017 بود، قزاقستان میزبان یونیورسیاد زمستانی 2017 بود، کره جنوبی میزبان المپیک زمستانی 2018 است و چین میزبانی المپیک زمستانی 2022 را برعهده دارد. همه اینها نشان می دهد حریفان ما در آسیا با صرف هزینه های هنگفت و میزبانی رویدادهای مهم در ورزش های زمستانی سعی در پیشرفت دارند. با این حال فراموش نکنیم اسکی ایران نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و قطعا در آینده نه چندان دور شاهد قدرت نمایی اسکی ایران در میادین بین المللی خواهیم بود.

کاپیتان تیم ملی اسکی ایران خاطر نشان کرد: اینکه ریاست کمیته ملی المپیک در طول سال جاری چندین بار در اردوها و مسابقات اسکی حضور پیدا می کند نشان از توجه ایشان به ورزش اسکی دارد. خوشبختانه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به ورزش اسکی توجه ویژه دارند و فدراسیون اسکی نیز با سرمایه گذاری بر روی اسکی بازان رده های سنی پایه پشتوانه خوبی یبرای این رشته ورزشی می سازد.

ساوه شمشکی در پایان افزود: در خاتمه باید از زحمات ریاست فدراسیون اسکی قدردانی کنم که در مدت زمان حضور 6 ماهه خود در این فدراسیون تمام تلاش خود را برای پیشرفت این رشته به کار بسته است. فراموش نکنیم جناب آقای افتخاری تنها 6 ماه است که عهده دار ریاست فدراسیون اسکی است و نباید از ایشان در این مدت زمان کوتاه انتظار معجزه داشت. مطمئن هستم با همدلی و همراهی و تلاش به جایگاه واقعی خود در اسکی می رسیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:سه شنبه 10 اسفند 1395 - 15:17
کد:23711-1397

 

 

تهران - اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی - خیابان وفا آذر شمالی - کوچه پانیذ پلاک 2 طبقه دوم - واحد 9 و10  صندوق پستی : 158151881

تلفن :  44016376  - 44016375  -  44016374         ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.