English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

   گزارش تصویری
 

رقابت‌های لیگ اسکی ایران در رشته‌های آلپاین، صحرانوردی، اسنوبرد


 

  آرشیو  ویدئو
  فصل پر هیجان مسابقات اسکی  

  آرشیو

  گزارش
 

گزارش برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان اسکی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

مشروح نشست خبری رئیس فدراسیون اسکی با اصحاب رسانه


 

  آرشیو 
 
 

گفت و گو با پرچم دار کاروان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی
کاپیتان تیم ملی اسکی آلپاین: "کمیته ملی المپیک" و "وزارت ورزش و جوانان" همراهی ویژه ای با اسکی داشته اند / حمایت خوبی در راه حضور در بازیهای آسیایی زمستانی شد


پرچم دار کاروان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی می گوید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تلاش بسیاری را در راه آماده سازی اسکی بازان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی 2017 به کار بستند و با ادامه یافتن این همراهی و حمایت روزهای خوبی در انتظار اسکی ایران خواهد بود.

حسین ساوه شمشکی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی در مورد نتایج اسکی بازان ایران در بازیهای آسیایی زمستانی 2017 اظهار کرد: اگر بخواهیم با واقعیت ها نگاهی به نتایج اسکی ایران بیندازیم، باید بگویم نتیجه بدی در این بازیها کسب نکردیم. در یک برهه زمانی و در شرایطی که حریفان ما با تمامی توان مشغول حرکت بودند و ما هم پا به پای آنها پیش می رفتیم، یک خلا دو ساله در اسکی ایران به وجود آمد و لطمه بسیاری به ما زد.

او افزود: با تمام مشکلاتی که در اسکی وجود داشت در سال جاری با حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، اسکی ایران جانی دوباره گرفت و حرکت خود را با تمام قدرت به سمت پیشرفت دنبال کرد. خوشبختانه با توجه و حمایت کمیته ملی المپیک، تیم خوبی راهی بازیهای آسیایی زمستانی 2017 در ساپوروی ژاپن شد و این تیم از امکانات مطلوبی برای حضور در این رویداد برخوردار بود.

کاپیتان تیم ملی اسکی آلپاین ایران با بیان اینکه سال 95 برای اسکی ایران سالی مهم بود، گفت: حضور در بازیهای آسیایی زمستانی یک اتفاق خوب برای اسکی ایران به شمار می رود. متاسفانه بعد از سال 2015 و حضور در رقابتهای قهرمانی آسیایی در هیچ رویداد رسمی و مهم بین المللی حضور نداشتم ولی با فراهم آوردن شرایط مناسب توسط کمیته ملی المپیک و برگزاری اردوهای مستمر و در اختیار قرار دادن امکانات در بازیهای آسیایی زمستانی حضور پیدا کردم.

ساوه شمشکی خاطر نشان کرد: در این میان باید از زحمات مهندس کیومرث هاشمی ریاست محترم کمیته ملی المپیک برای فراهم آوردن امکانات و شرایط مناسب برای حضور در بازیهای آسیایی زمستانی تشکر و قدردانی کنم. اینکه کاروان ایران بدون دغدغه در بازیها آسیایی زمستانی حضور پیدا کرد نشان از تلاش کمیته ملی المپیک دارد و حضور در این رویداد یک اتفاق مهم و مثبت در اسکی ایران تلقی می شود که نشانه های آنها را به زودی خواهیم دید.

او با اشاره به حریفان قدرتمند ایران در اسکی آسیا، گفت: اگر بخواهیم نگاهی به اسکی آسیا بیندازیم باید بگویم شرایط حال حاضر بسیار سخت و دشوار است. ژاپن میزبان بازیهای آسیایی زمستانی 2017 بود، قزاقستان میزبان یونیورسیاد زمستانی 2017 بود، کره جنوبی میزبان المپیک زمستانی 2018 است و چین میزبانی المپیک زمستانی 2022 را برعهده دارد. همه اینها نشان می دهد حریفان ما در آسیا با صرف هزینه های هنگفت و میزبانی رویدادهای مهم در ورزش های زمستانی سعی در پیشرفت دارند. با این حال فراموش نکنیم اسکی ایران نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و قطعا در آینده نه چندان دور شاهد قدرت نمایی اسکی ایران در میادین بین المللی خواهیم بود.

کاپیتان تیم ملی اسکی ایران خاطر نشان کرد: اینکه ریاست کمیته ملی المپیک در طول سال جاری چندین بار در اردوها و مسابقات اسکی حضور پیدا می کند نشان از توجه ایشان به ورزش اسکی دارد. خوشبختانه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به ورزش اسکی توجه ویژه دارند و فدراسیون اسکی نیز با سرمایه گذاری بر روی اسکی بازان رده های سنی پایه پشتوانه خوبی یبرای این رشته ورزشی می سازد.

ساوه شمشکی در پایان افزود: در خاتمه باید از زحمات ریاست فدراسیون اسکی قدردانی کنم که در مدت زمان حضور 6 ماهه خود در این فدراسیون تمام تلاش خود را برای پیشرفت این رشته به کار بسته است. فراموش نکنیم جناب آقای افتخاری تنها 6 ماه است که عهده دار ریاست فدراسیون اسکی است و نباید از ایشان در این مدت زمان کوتاه انتظار معجزه داشت. مطمئن هستم با همدلی و همراهی و تلاش به جایگاه واقعی خود در اسکی می رسیم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:سه شنبه 10 اسفند 1395 - 15:17
کد:23711-1397

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.