English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

بازدید سرپرست فدراسیون اسکی از پیستهای دربندسر و شمشک / حضور بر سر مزار شهدای شهر شمشک و دربندسر و تجلیل از خانواده شهید اردلان ساوجی


 

  آرشیو  ویدئو
  فیلم کوتاهی از صعود و فرود با اسکی در ارتفاعات دنا  

  آرشیو

  گزارش
 

رتبه بندی فدراسیون‌های بین‌المللی/ فدراسیون بین‌المللی اسکی در بالاترین


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

همه گیری ویروس کرونا / عدم میزبانی آمریکا و کانادا از رقابت‌های جام جهانی٢۰٢۰_٢۰٢۱


 

  آرشیو 
 
 

انتخاب رئیس هیات اسکی لرستان


مهدی شاه نصیری اولین سکاندار ریاست هیات اسکی استان لرستان شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، مجمع انتخاباتی هیات اسکی استان لرستان با حضور سید علی کریمی مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضای مجمع در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

در پایان رای گیری، مهدی شاه نصیری با کسب ۱۳ رای از ۱٣ رای مأخوذه به عنوان اولین سکاندار هیات اسکی استان لرستان انتخاب شد.

در پایان این مجمع مهدی شاه رئیس جدید هیات اسکی لرستان، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته امروز لرستان خودش را صاحب یک پیست اسکی می‌داند .

او افزود: سال ٨۶ من مدیر مدرسه در روستای فرسش الیگودرز بودم و یکی از آرزوهای من با توجه به دغدغه وجود برف سنگین در این روستای برف خیز راه اندازی پیست اسکی شده بود، لذا پس از حضور در حوزه مدیریت ورزش الیگودرز در جلسه ای که با وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم پیشنهاد احداث پیست اسکی در الیگودرز را ارائه دادیم.

شاه نصیری با بیان اینکه برای افتتاح پیست اسکی کاملا آماده ایم، تصریح کرد: البته قرار بود پیست اسکی فرسش سال ٩٨ افتتاح شود اما این اتفاق به خاطر کرونا به تعویق افتاد .

رییس هیئت اسکی لرستان ادامه داد: با شروع فصل فعالیت پیست اسکی تمندر الیگودرز، کلاس های آموزشی را قطعا برگزار می‌کنیم و در این خصوص رایزنی های لازم و نامه نگاری های مربوطه انجام گرفته است.

شاه نصیری با بیان اینکه پیش از این تعدادی از علاقه‌مندان اسکی در الیگودرز را به کلاس‌های آموزشی در اصفهان فرستادهایم، خاطر نشان کرد: تربیت مربیان خوب در این رشته از برنامه های اصلی ما است تا بتوانیم با وجود این مربیان این رشته را توسعه دهیم.

او تاکید کرد: با وجود این زیرساخت ورزش اسکی می‌تواند در الیگودرز و لرستان و حتی کشور جایگاه خوبی پیدا کند.

سید علی کریمی مدیرکل ورزش وجوانان لرستان نیز در این مجمع، اظهار کرد: خوشحالم که یکبار دیگر پس از پشت سرگذاشتن شرایط سخت بیماری کرونا در خدمت جامعه ورزش، خصوصا اسکی قرار دارم .

او با بیان اینکه رشته ورزشی اسکی در لرستان یک ورزش نوپا است، افزود: اسکی ورزشی است که به یک شرایط اقلیمی خاص از لحاظ آب وهوایی، بارش برف و حتی موقعیت جغرافیایی وابسته است .

کریمی افزود: خوشبختانه در لرستان ظرفیت‌های بسیار خوبی در بحث فضاهای ورزشی مختلف، توسعه گردشگری ورزشی به خاطر وجود فضاهایی که از لحاظ طبیعت و خدادادی شامل حال ما شده وجود دارد و چون در الیگودرز نیز این شرایط و ظرفیت برای احداث پیست اسکی وجود داشت، در زمان مدیرکل قبلی جناب عزیزپور احداث پیست اسکی شروع شد و در ادامه کار این مسیر را نیز ما دنبال و امروز نیز شاهد احداث پیست اسکی در الیگودرز و توسعه این ورزش در استان هستیم.

کریمی پیست اسکی الیگودرز را یک ظرفیت مهم ورزشی برای استان عنوان کرد و یادآور شد: لرستان در حالی به خاطر شرایط آب و هوایی دارای این زیرساخت مهم است که بسیاری از استانها مانند استانهای جنوبی کشور فاقد این ظرفیت هستند و برای آنها شرایط لازم برای توسعه این ورزش مهیا نیست .

او با بیان اینکه در حال حاضر زیرساخت پیست اسکی در لرستان آماده است، گفت: انتظار این است که جناب شاه نصیری رئیس هیات اسکی استان،ی این رشته ورزشی که دارای ظرفیت‌های خوبی در همه ابعاد ورزش قهرمانی، همگانی و همچنین بخش مهم اقتصادی و گرشگری است را به خوبی فعال کند.

کریمی بخش توریسم ورزشی در ورزش اسکی را مهم ارزیابی کرد و افزود: این بخش با فعال شدن هیات اسکی در همه حوزه ها می‌تواند خودش را در استان لرستان نشان دهد و بر اقتصاد استان و شهرستان الیگودرز تاثیرگذار باشد.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان خاطر نشان کرد: پیست اسکی روستای فرسش الیگودرز یکی از پیستهای استاندارد کشور است و استانداردهای لازم برای برگزاری مسابقات در سطح بین المللی را نیز دارد .

کریمی ضمن بیان این نکته که با احداث زیرساخت پیست اسکی و راه اندازی هیات اسکی استان یک هیات ورزشی به هیات های استان اضافه شده است ، تاکید کرد: امیدواریم با فعال شدن هیات اسکی در همه حوزه ها شاهد اتفاقات خوبی در ورزش اسکی برای لرستان، کشور و موفقیت اسکی بازان لرستانی در سطح بین المللی باشیم.


انتهای پیام
تاريخ  ارسال:پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 10:28
کد:158652-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.