English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

برای حفظ سلامتی خود و دیگران ماسک بزنیم

 

 

  گزارش تصویری
 

به یاد زنده یاد خلیل عباسخان


 

  آرشیو  ویدئو
  فیلم کوتاهی از صعود و فرود با اسکی در ارتفاعات دنا  

  آرشیو

  گزارش
 

گزارش خبرگزاری ایرنا از استعدادیابی در ورزش اسکی و فعالیت‌های کمیته استعدادیابی فدراسیون اسکی / شکست انحصار اسکی با ابزار استعدادیابی


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

ساخت نخستین دستگاه ایرانی‌ زمان‌سنج مسابقات اسکی / ارتقای امکانات نسبت به نمونه‌های خارجی


 

  آرشیو 
 
 

استاندار اردبیل خبر داد: احداث سه پیست اسکی در استان اردبیل


استاندار اردبیل می‌گوید در حال حاضر دو پیست اسکی در دامنه سبلان و یک پیست در منطقه خلخال توسط بخش خصوصی در حال احداث است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، اکبر بهنامجو در بازدید از پیست اسکی (اجور) اظهار کرد: وجود قله سبلان در استان اردبیل نعمت بزرگی از لحاظ گردشگری و تامین آب مورد نیاز است و در دامنه این قله در شابیل، اجور آلوارس دو پیست منحصر به فرد در حال احداث است.

وی با بیان اینکه باید از پتانسیل این قله با رعایت اصول زیست محیطی نهایت استفاده را داشته باشیم، گفت: از سال گذشته دستگاه‌های اجرایی متولی جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم و واگذاری زمین در سه منطقه استان نهایت همکاری را با سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی داشته‌اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه راه اصلی مسیر این پیست اسکی در حال احداث است، افزود: با تامین اعتبار از محل محورهای گردشگری سفر رییس‌جمهوری تا پایان شهریورماه بخش عمده زیرساخت‌ها احداث می‌شود و مطمئنا گردشگران زیادی به این مناطق سفر می‌کنند.

بهنامجو با بیان اینکه بیشتر تجهیزات و لوازم جانبی مورد استفاده در این پروژه‌ها تولید خود استان است، گفت: در سال جهش تولید حمایت از تولیدات داخلی خدمت بزرگی برای کشور است.

وی با بیان اینکه پیست‌های اسکی خلخال، شابیل و اجور پیشرفت فیزیکی خوبی دارند، افزود: تله اسکی در مسیر این پیست نصب شده و با احداث ساختمان‌های اصلی شاهد برگزاری مسابقات منطقه‌ای و ملی خواهیم بود.

او اضافه‌کرد: سرمایه‌گذار پیست اوجور با تکنولوژی داخلی قصد احداث سکوی پرش را در طرح خود دارد که در ایران وجود ندارد و حتی در خاورمیانه بی‌نظیر خواهد بود.

وی همچنین از افتتاح رسمی این پیست در سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر رستوران و ساختمان اداری، هتل کوهستان با معماری خاص در این محدوده احداث می‌شود.

بهنامجو ظرفیت پیست‌های اسکی را برای جذب گردشگر قابل توجه ارزیابی کرد و اظهار کرد: پیست اسکی اندبیل خلخال هم دارای وضعیت مناسب است و امسال و سال آینده شاهد افتتاح این سه پیست در استان خواهیم بود.

وی همچنین از تکمیل و آسفالت‌ریزی مسیر منطقه گردشگری آلوارس خبر داد و گفت: تا پایان شهریور بیش از سه کیلومتر از این مسیر لکه‌گیری و آسفالت می‌شود

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 12 خرداد 1399 - 11:02
کد:157601-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.