English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

قدردان زحمات کادر درمان و پزشکی کشور هستیم

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

تشریح اقدامات کمیته اسنوبرد در فصل گذشته از سوی پیمان جانی


رئیس کمیته اسنوبرد فدراسیون اسکی اقدامات صورت گرفته از سوی کمیته متبوعش در فصل گذشته اسکی را تشریح کرد.

پیمان جانی رئیس کمیته اسنوبرد در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون اسکی، در مورد اقدامات انجام شده از سوی کمیته اسنوبرد از ابتدای تابستان 97 اظهار کرد: برنامه‌های کمیته اسنوبرد از تابستان 97 با برگزاری جلساتی با خانواده‌های ورزشکاران آغاز شد و پس از آن با اهدای لباس و تجهیزات، اردوهای پیش فصل و بدنسازی را آغاز کردیم.

وی افزود: برنامه‌های تمرینی ورزشکاران حاضر در اردو به صورت منظم پیگیری شد و با حضور یک دکتر تغذیه و مربی بدنساز روند تمرینات ورزشکاران مورد بررسی قرار گرفت و همچنین در کنار برنامه‌های ورزشی، دوره زبان‌آموزی نیز برای ارتقای دانش ورزشکاران اسنوبرد برگزار گردید. پس از این اردوها، تمرینات ورزشکاران در رشته اسکی روی آب با توجه به نزدیکی آن به رشته اسنوبرد، دنبال شد.

رئیس کمیته اسنوبرد با بیان اینکه تا پیش از شروع فصل اسکی، تمرینات ورزشکاران به صورت منظم دنبال شد، گفت: با اهدای لباس‌های ورزشکاران و نیز تعیین باشگاه‌ها وارد فصل اسکی شدیم و تمرینات خود را به مدت 40 روز در پیست اسکی توچال دنبال کردیم. نکته قابل توجه برگزاری اردوهای آماده‌سازی برای تمامی رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است که به صورت جدی و مستمر برپا شد. باید به تلاش‌های مستمر و همه روزه مرتضی صید سرمربی تیم ملی نیز اشاره کنم که بدون تردید نقش بسزایی را در فصل گذشته و البته در اسنوبرد ایران ایفا کرد.

جانی خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال گذشته برگزاری المپیاد استعدادهای برتر اسنوبرد در استان اصفهان بود که سبب شناسایی و البته سرمایه‌گذاری بر روی اسنوبردبازان رده سنی نونهالان و نوجوانان کشور شد. این المپیاد با کیفیت بسیار خوبی با از سوی کمیته استعدادیابی، هیات اسکی استان اصفهان و کمیته اسنوبرد برگزار شد و در دوره‌های بعدی نیز شاهد ظهور و بروز تعداد بیشتری از اسنوبردبازان مستعد کشور خواهیم بود.

او با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه رشته اسنوبرد در تمامی هیات‌های استانی فدراسیون اسکی، خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف در نظر گرفته شده از سوی کمیته اسنوبرد توسعه سراسری این رشته در تمامی استان‌ها هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی است. سال گذشته شاهد برگزاری جام زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری در پیست اسکی کوهرنگ بودیم که با استقبال بسیار خوبی همراه شد و از نظر میزبانی نیز شاهد کیفیت خوبی بودیم.

رئیس کمیته اسنوبرد فدراسیون اسکی، افزود: هر چه بیشتر بتوانیم رشته اسنوبرد را در استان‌های کشور گسترش دهیم، شاهد ظهور قهرمانان بیشتری در این رشته ورزشی خواهیم بود و به همین خاطر در ادامه برنامه‌های بیشتری را برای توسعه رشته اسنوبرد در استان‌های کشور در نظر گرفته‌ایم.

جانی در بخش دیگری از این گفت‌گو به حضور باشگاه‌ها در رشته اسنوبرد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در فصل گذشته شاهد حضور پر تعداد باشگاه‌ها در رشته اسنوبرد بودیم. ابتدا در فصل تابستان با 8 باشگاه کار خود را آغاز کردیم و در فصل زمستان نیز شاهد حضور 6 باشگاه در لیگ اسنوبرد بودیم که رقابت جذابی را در این رشته به وجود آوردند. نکته مهم نیز برگزاری رقابت‌های لیگ در رده‌های سنی پایه برای نخستین بار بود. در پایان رقابت‌های لیگ نیز علاوه بر معرفی نفرات برتر، باشگاه‌های برتر را نیز معرفی کردیم و جوایزی از سوی حامیان مالی به برترین‌ها اهدا گردید.

او همچنین به برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور اشاره کرد و گفت: یکی از اتفاقات مهم فصل گذشته برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور در تمامی رده‌های سنی بود. برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده‌های سنی پایه نیز یکی از مهم‌ترین اتفاقات فصل گذشته بود که در راستای توجه کمیته اسنوبرد به رده‌های سنی پایه صورت گرفت. حضور 10 استان با 74 ورزشکار در رقابت‌های قهرمانی کشور نقطه عطفی در رشته اسنوبرد به شمار می‌آید که قطعا زمینه‌ساز رشد هرچه بیشتر این رشته ورزشی خواهد بود.

رئیس کمیته اسنوبرد در پایان خاطر نشان کرد: باید از تمامی عزیزانی که ما را در برگزاری اردوها، مسابقات و برنامه‌های کمیته اسنوبرد همراهی کردند تشکر و قدردانی کنم. بدون شک زحمات و حمایت‌های فدراسیون اسکی، پیست‌های اسکی دیزین و توچال، هیات‌های استانی سراسر کشور، کمیته‌های جوانان و استعدادیابی و البته حامیان مالی و باشگاه‌ها در پیشبرد اهداف کمیته اسنوبرد فدراسیون اسکی نقش بسزایی داشته و باید از تمامی آنها تشکر کنم.

انتهای پیام
تاريخ  ارسال:دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 12:16
کد:126269-1399

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.