English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم پایان فعالیت پیست اسکی توچال و اختتامیه فصل اسکی 97 - 98


 

  آرشیو  ویدئو
  افتتاح موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک  

  آرشیو

  گزارش
 

برنامه‌ریزی پیست اسکی توچال برای نصب دستگاه‌های برف‌ساز


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

انتصاب سرپرست کاروان ایران در بازیهای المپیک زمستانی جوانان 2020


 

  آرشیو 
 
 

برگزاری جشنواره استعدادیابی پارا اسکی
جشنواره استعدادیابی پارااسکی برای اولین بار در رده سنی پایه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و به نقل از فدراسیون جانبازان و معلولین، جشنواره آموزشی و استعدادیابی ورزش‌های پارالمپیک زمستانی در پیست اسکی دیزین برگزار شد.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن پارااسکیدر این باره اظهار کرد: ۲۱ ورزشکار شامل ۱۱ دختر و ۱۰ پسر از ۳ استان تهران، البرز و زنجان روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه از ساعت ۹:۳۰ صبح با حضور در پیست بین المللی دیزین زیر نظر مربیان پارااسکی با ورزش‌های زمستانی و تجهیزات آن آشنا شدند. همچنین در این جشنواره فیلم آموزشی که از سوی IPC در اختیار ما قرار دارد را برای ورزشکاران نمایش دادیم تا آنها به صورت تئوری شناختی از رشته پارااسکی پیدا کنند.

وی ادامه داد: با حمایت فدراسیون جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک برای اولین بار بود که در رده سنی پایه ۱۰ تا ۱۵ سال جشنواره آموزشی و استعدادیابی برای ورزش های پارالمپیک زمستانی برگزار شد و خوشبختانه در پایان این جشنواره ورزشکاران برای ادامه فعالیت در رشته پارااسکی اعلام آمادگی کردند که این موضوع ما را به پشتوانه سازی برای تیم ملی امیدوار کرد.

شمشکی افزود: در این جشنواره ملی پوشانی همچون ابوالفضل خطیبی، صدیقه روزبه، حسین سولقانی، فرهاد الوندی، سید احمد جعفری و صادق کلهر حضور داشتند که با اجرای ورزش پارااسکی باعث شدند تا انگیزه ورزشکارانی که در جشنواره شرکت کرده بودند بیشتر شود و با ماده های مختلف این رشته آشنا شوند.

وی عنوان کرد: اگر بتوانیم این جشنواره را ۲ بار در سال برگزار کنیم استعدادهای بیشتری در رشته پارااسکی شناخته می شوند و ما در آینده می توانیم همانند پارالمپیک تابستانی در رقابت های پارالمپیک زمستانی هم مدال های خوش رنگی بیشتری را کسب کنیم و در رشته پارااسکی هم از افتخار آفرینان ایران باشیم.

شمشکی اظهار داشت: اکنون در این جشنواره توانستیم استعداهای خوبی را پیدا کنیم و در تلاش هستیم تا با آماده سازی تجهیزات، آموزش آنها را آغاز کنیم و پشتوانه سازی برای تیم ملی انجام دهیم.

رئیس انجمن پارااسکی در پایان گفت: از مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک برای حمایتی که داشتند و نیز از مدیریت و مسئولان پیست و هتل دیزین که فضا را برای برگزاری این جشنواره مهیا کردند تشکر می کنم و امیدوارم که در آینده باز هم بتوانیم برنامه های استعدادیابی را برگزار کنیم.

انتهای پیام

تاريخ  ارسال:شنبه 21 ارديبهشت 1398 - 14:23
کد:124265-1398

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.