English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

قدردان زحمات کادر درمان و پزشکی کشور هستیم

 

 

  گزارش تصویری
 

مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو  ویدئو
  باید و نبایدهای ورزش کردن در دوران شیوع ویروس کرونا  

  آرشیو

  گزارش
 

برگزاری مراسم رونمایی از سردیس خلیل عباسخان پیشکسوت ورزش اسکی و کوهنوردی ایران


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

کمیته بین‌المللی المپیک: پکن برای المپیک ۲۰۲۲ یک فرصت ویژه بدست آورده است


 

  آرشیو 
 
 

آغاز احداث پیست اسکی الیگودرز استان لرستان


پیست اسکی منطقه الیگودرز کلنگ‌زنی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، عملیات ساخت و احداث پیست اسکی منطقه الیگودرز با حضور رئیس فدراسیون اسکی و استاندار لرستان آغاز شد.

سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی نیز در مراسم کلنگ‌زنی پیست اسکی منطقه الیگودرز اظهار کرد: خوشحالیم که در استان لرستان تمامی مسئولان در تلاش هستند تا شاهد راه اندازی اولین پیست اسکی این استان باشیم. طی دو هفته آینده کارشناسان فدراسیون اسکی از منطقه بازدید و نقطه گذاری برای عملیاتی کردن پیست را انجام خواهند داد.

وی افزود:. پیست منطقه الیگودرز برای آموزش، پیست خوبی خواهد بود و می‌توان از آن برای برگزاری مسابقات رده های پایه بهره برد. این پیست فصل آینده شروع به کار خواهد کرد و کلیه تجهیزات خریداری شده و از نظر نرم افزاری نیز فدراسیون اسکی از آن حمایت خواهد کرد.

سید موسی خادمی استاندار استان لرستان در حاشیه کلنگ زنی پیست اسکی در منطقه فرسش الیگودرز اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های این منطقه برف‌گیر بودن است و ورزش‌های زمستانی می‌تواند از استعدادهای منطقه باشد.

وی با اشاره به اینکه پیست اسکی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری احداث می‌شود، افزود: از مدت‌ها قبل پیگیری‌هایی برای تأمین اعتبار ایجاد این پیست شده و خوشبختانه با تفاهم‌نامه‌ای که منعقد شد بنا شد 50 درصد اعتبارات را از استان بدهیم و 50 درصد از وزارت خانه تأمین اعتبار شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: حجم کل اعتبار حدود پنج میلیارد تومان است که تاکنون 2 و نیم میلیارد تومان آن تأمین و پیمانکار انتخاب‌شده و بخشی از تجهیزات موردنیاز خریداری‌شده که امیدواریم با مناسب شدن فصل کار پیمانکار آغاز به کار کند و بتوانیم در یک‌فاصله زمانی کمی کار را به نتیجه برسانیم.

وی بیان کرد: در همین راستا موارد مرتبط با این منطقه نیز راه‌اندازی می‌شود و جاده دسترسی نیازمند تعریض و گسترش است و شبکه‌های زیرساختی شکل خواهد گرفت؛ یکی از بحث‌هایی که داریم نیز ایجاد اسکی روی چمن و برف است که متخصصان باید در طرحی که دارند این موضوع را ببینند.

علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز درباره کلنگ‌زنی پیست اسکی الیگودرز اظهار کرد: این پیست با ۵۰ درصد اعتبارات استانی و وزارتخانه تامین اعتبار شده و کار‌های مقدماتی آن با تامین اعتبار استانی صورت گرفت.

وی گفت: برای اجرای این پیست در ابتدا ۱۰ میلیارد ریال مصوب شد که پیمانکاران انتخاب شده و بیش از ۷۰ درصد تجهیزات آن خریداری شد. امیدواریم با بارش‌های سال آینده این پیست به بهره برداری برسد و بتوانیم مسابقات را در این منطقه برگزار کنیم.

حمید کشکولی فرماندار الیگودرز نیز گفت: این پیست از نظر مشخصات جغرافیایی و فنی جز پنج پیست برتر کشور محسوب می‌شود که مجوز‌های لازم برای ایجاد آن صادر شده است.

انتهای پیام

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.