English 

02126206230

 
 

  کلام روز
 

 

 

  گزارش تصویری
 

رقابت‌های لیگ بین‌المللی رول اسکی در پارک ملی سرخه حصار تهران


 

  آرشیو  ویدئو
  رقابت‌های لیگ بین‌المللی رول اسکی - پارک ملی سرخه حصار تهران  

  آرشیو

  گزارش
 

امضای تفاهم نامه فدراسیون اسکی با اداره کل همکاری و توافق‌های ملی گردشگری


 

  آرشیو

  گفت و گو
 

ترکیب تیم ملی اسکی روی چمن ایران برای مسابقات قهرمانی جهان و جام جهانی


 

  آرشیو 
 
 

آغاز احداث پیست اسکی الیگودرز استان لرستان


پیست اسکی منطقه الیگودرز کلنگ‌زنی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی، عملیات ساخت و احداث پیست اسکی منطقه الیگودرز با حضور رئیس فدراسیون اسکی و استاندار لرستان آغاز شد.

سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی نیز در مراسم کلنگ‌زنی پیست اسکی منطقه الیگودرز اظهار کرد: خوشحالیم که در استان لرستان تمامی مسئولان در تلاش هستند تا شاهد راه اندازی اولین پیست اسکی این استان باشیم. طی دو هفته آینده کارشناسان فدراسیون اسکی از منطقه بازدید و نقطه گذاری برای عملیاتی کردن پیست را انجام خواهند داد.

وی افزود:. پیست منطقه الیگودرز برای آموزش، پیست خوبی خواهد بود و می‌توان از آن برای برگزاری مسابقات رده های پایه بهره برد. این پیست فصل آینده شروع به کار خواهد کرد و کلیه تجهیزات خریداری شده و از نظر نرم افزاری نیز فدراسیون اسکی از آن حمایت خواهد کرد.

سید موسی خادمی استاندار استان لرستان در حاشیه کلنگ زنی پیست اسکی در منطقه فرسش الیگودرز اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های این منطقه برف‌گیر بودن است و ورزش‌های زمستانی می‌تواند از استعدادهای منطقه باشد.

وی با اشاره به اینکه پیست اسکی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری احداث می‌شود، افزود: از مدت‌ها قبل پیگیری‌هایی برای تأمین اعتبار ایجاد این پیست شده و خوشبختانه با تفاهم‌نامه‌ای که منعقد شد بنا شد 50 درصد اعتبارات را از استان بدهیم و 50 درصد از وزارت خانه تأمین اعتبار شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: حجم کل اعتبار حدود پنج میلیارد تومان است که تاکنون 2 و نیم میلیارد تومان آن تأمین و پیمانکار انتخاب‌شده و بخشی از تجهیزات موردنیاز خریداری‌شده که امیدواریم با مناسب شدن فصل کار پیمانکار آغاز به کار کند و بتوانیم در یک‌فاصله زمانی کمی کار را به نتیجه برسانیم.

وی بیان کرد: در همین راستا موارد مرتبط با این منطقه نیز راه‌اندازی می‌شود و جاده دسترسی نیازمند تعریض و گسترش است و شبکه‌های زیرساختی شکل خواهد گرفت؛ یکی از بحث‌هایی که داریم نیز ایجاد اسکی روی چمن و برف است که متخصصان باید در طرحی که دارند این موضوع را ببینند.

علی یاور عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز درباره کلنگ‌زنی پیست اسکی الیگودرز اظهار کرد: این پیست با ۵۰ درصد اعتبارات استانی و وزارتخانه تامین اعتبار شده و کار‌های مقدماتی آن با تامین اعتبار استانی صورت گرفت.

وی گفت: برای اجرای این پیست در ابتدا ۱۰ میلیارد ریال مصوب شد که پیمانکاران انتخاب شده و بیش از ۷۰ درصد تجهیزات آن خریداری شد. امیدواریم با بارش‌های سال آینده این پیست به بهره برداری برسد و بتوانیم مسابقات را در این منطقه برگزار کنیم.

حمید کشکولی فرماندار الیگودرز نیز گفت: این پیست از نظر مشخصات جغرافیایی و فنی جز پنج پیست برتر کشور محسوب می‌شود که مجوز‌های لازم برای ایجاد آن صادر شده است.

انتهای پیام

 

 

تهران - بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، بالاتر از تقاطع اسفندیار، خیابان شهید انصاری (صداقت)، پلاک 6، طبقه دوم

تلفن :  ۲۶۲۰۶۲۳۰_ ۲۶۲۰۶۲۴۰_۲۶۲۰۶۲۵۰           ساعت کاری فدراسیون : 8:30 الی 16:30
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.