شروع به کار و احداث اولین مجموعه تفریحی ورزشی و دهکده بازی های زمستانی در غرب کشور

اولين مجموعه تفریحی ورزشی و دهکده بازی های زمستانی در غرب کشور در استان آذربایجان غربی احداث شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، روز سه شنبه اول آذر دکتر عباس نظریان رئیس فدراسیون ،مرتضی ساوه شمشکی نایب رییس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی و اعضای هیات اسکی استان آذربایجان غربی و سرمایه گذار پروژه مذکور دکتر مسعود قهرمانلو با همراهی رییس مناطق آزاد ماکو دکتر گروسی و نمایندگان مجلس و مدیران محلی در مجموعه ماکو از مجموعه تفریحی ورزشی و دهکده بازی های زمستانی بازدید کردند.

این اولین مجموعه تفریحی ورزشی و دهکده بازی های زمستانی در غرب کشور است که دارای یک هتل پنج طبقه چهارستاره و بیش از سی شله مختلف برای اسکان همه علاقه مندان، ورزشکاران و قهرمانان و تله کابینی به طول ۱۵۰۰ متر و دستگاه های بالابر از جمله سی یژ تله اسکی ،ماشین برفکوب، دستگاه برف ساز و اسنوموبیل است.

همچنین احداث پیست اسکی چمن از برنامه های سرمایه گذار در این مجموعه بزرگ در منطقه آزاد ماکو است تا شرایط میزبانی از مسابقات استاندارد اسکی در رشته آلپاین، اسنوبرد ،صحرانوردی و چمن در غرب کشور مهیا شود.

نکته قابل توجه در احداث این مجموعه این است که با توجه به نزدیکی به کشورهای ترکیه ،نخجوان و آذربایجان بستر مناسبی برای تبدیل به قطب مناسب جهت برگزاری و میزبانی از رقابتهای بین المللی و تعامل و تبادل نظر دانش اسکی وجود خواهد داشت.

  • 09:53
  • 1401/09/02
  • 5913