هاکی روی یخ بانوان آسیا - تایلند؛

جدال با امارات در مرحله حذفی قهرمانی آسیا/ گام اول در گروه یک مقابل مدعیان باسابقه

تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران پس از سه پیروزی در سطح دوم مسابقات قهرمانی آسیا، با پیوستن به جمع مدعیان باسابقه این رشته در گام اول باید در یک بازی حساس امارات را شکست دهد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی، ملی پوشان هاکی روی یخ ایران که سه سال از فعالیت شان در این رشته می گذرد برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تایلند شرکت کردند و در سه دیدار مقدماتی خود به پیروزی های پرگل رسیدند.

تیم ملی هاکی روی یخ ایران در اولین تجربه حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد سه حریف باسابقه را از پیش روی برداشته و با آمار شگفت انگیز ۶۳ گل زده و یک گل خورده به مرحله حذفی صعود کند.

ملی پوشان ایران برای این که بتوانند به مرحله نیمه نهایی و جمع چهار تیم برتر این مسابقات صعود کنند، باید امروز پنجشنبه در گروه یک مسابقات برابر امارات به پیروزی برسند.

در صورت این اتفاق تیم ملی هاکی روی یخ ایران در میان مدعیان باسابقه سطح یک مسابقاتش را برای کسب مدال ادامه خواهد داد.

روند برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به این صورت است که ۸ تیم در دو گروه چهار تیمی با یکدیگر مسابقه می دهند که تیم ایران در سطح دوم حضور داشت.

دو تیم برتر سطح دوم با صعود به مرحله بعد با دو تیم سوم و چهارم سطح یک مسابقه می دهند و برنده های این دو دیدار راهی نیمه نهایی می شوند تا با دو تیم اول و دوم سطح یک به صورت ضربدری بازی کنند و برنده ها فینالیست شوند و بازنده ها هم دیدار رده بندی را برگزار کنند.

پیشتر در خبرهای ارسالی، بازی حذفی امارات از طرف انجمن به اشتباه نیمه نهایی اعلام شده بود.

  • 20:24
  • 1402/02/14
  • 1623